вологість:
тиск:
вітер:
Меркель вважає, що без підтримки США Україна не зможе залишитись незалежною державою
На новорічному прийомі ХДС землі Північний Рейн-Вестфалія, що відбувся в суботу, 18 січня, ексканцлерці ФПН Ангелі Меркель влаштували тріумфальний прийом - її однопартійці вважають, що вона служила «в ім'я свободи, стабільності та згуртованості німецького суспільства».
Про це пише Frankfurter Allgemeine Zeitung .
Відтоді як Меркель залишила свою посаду наприкінці 2021 року після шістнадцяти років роботи, вона стала небагатослівною. Вона прийняла лише кілька запрошень - за чутками, щоб присвятити себе роботі над нещодавно опублікованою автобіографією під назвою «Свобода». Багато хто в ХДС припускав, що стриманість Меркель може бути пов'язана з тим, що її давній суперник Фрідріх Мерц тепер голова ХДС, і що передвиборча програма союзу на дострокових федеральних виборах у деяких аспектах відходить від її більш ліберальної політики, особливо в тому, що стосується посилення міграційної політики.
Однак, якщо виключити партійні справи, якими цікавилися присутні, кілька тем із короткого виступу Меркель, яка не часто з'являється публічно, все ж таки виокремити можна.
На її глибоке переконання, Європа та багатосторонність - це головне, що має турбувати європейців. «Європа, Європейський союз - це наша страховка життя. Без ЄС ми б загубилися в цьому світі з населенням понад вісім мільярдів людей», сказала вона.
Перед Європою стоять серйозні виклики. Як перший виклик Меркель назвала той факт, що в понеділок Дональд Трамп вдруге вступить на посаду президента США. Трамп - «особливий президент». Він захищає «законні інтереси» США, але не вірить у «безпрограшні ситуації» в багатосторонньому співробітництві, сказала вона.
«Ми не змінимо Дональда Трампа, але ми можемо на нього реагувати». Європа має об'єднати свої інтереси - і проявити більше впевненості в собі. Зрештою, Сполучені Штати вчинили б неправильно, якби не шукали союзника в Європі. «Ми також є сильним фактором».
Треба сказати, що Меркель бачить у Трампі якийсь ключ до миру. «Трансатлантичне партнерство зараз ще більш необхідне, ніж раніше. Це пов'язано з тим, що вторгнення російського президента Володимира Путіна в Україну на початку 2022 року позбавило сили основний принцип європейського повоєнного порядку - територіальну недоторканність», - зазначає Меркель, забуваючи, що свого часу вона була однією з найвідданіших прихильниць Путіна.
Тільки разом зі США і в рамках НАТО можна домогтися того, «щоб Путін не виграв війну і Україна залишилася незалежною державою». Фактично ексканцлер вказує на те, що без підтримки США Україна не залишається незалежною державою.
Утім, Україна вже бачила подібні прогнози, коли у 2022 році їй пророкували падіння і поглинання Росією «за три дні».
Нагадаємо, 2023 року голова комітету з питань оборони Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Ціммерманн назвала ексканцлерку Німеччини Ангелу Меркель відповідальною за початок війни в Україні . Вона зазначила, що 2008 року в НАТО було багато тих, хто підтримував вступ України до Альянсу України, проте Німеччина і Франція тоді виступили проти.
За словами Штрак-Ціммерманн, те, що Україна не стала членом НАТО, «було великою помилкою, яку зробили тоді французи та Ангела Меркель». Зокрема, у 2008 році українцям пообіцяли якнайшвидший вступ до Північноатлантичного Альянсу. Однак проєкт провалився, бо Меркель і тодішній очільник Франції Ніколя Саркозі виступили проти з поваги до Росії, яка зараз розв'язала війну проти України. Причому Меркель захищала своє рішення 14-річної давнини вже після повномасштабного вторгнення РФ. Вона досі вважає, що вчинила правильно.
Джерело: zn.ua (Політика)Новини рубріки
Колишній лідер "Динамо" залишився без клубу і хоче завершити кар'єру
19 січня 2025 р. 00:16
У США не проти відправити Мадуро до Асада — Axios
19 січня 2025 р. 00:16
На окупованих територіях росіяни погрожують студентам штрафами за неявку у «військкомати»
18 січня 2025 р. 23:56