Джон Гербст: Надання Україні потужної зброї принесе стійкий мир і Нобелівську премію для Трампа

19 січня 2025 р. 21:19

19 січня 2025 р. 21:19


Вашингтонський аналітичний центр «Атлантична рада» опублікував «вісім великих ідей» для другої адміністрації новообраного президента США Дональда Трампа», в тому числі стосовно можливих шляхів регулювання російсько-української війни. На це звертає увагу «Голос Америки» .

Згадуючи обіцянку майбутнього 47-го президента США Дональда Трампа «сколихнути уряд США та світ заради досягнення американських інтересів», експерти «Атлантичної ради», зокрема, пропонують спосіб, який, на їхню думку, може принести Трампові Нобелівську премію миру.

Так, експосол Сполучених Штатів в Україні і аналітик «Атлантичної ради» Джон Гербст вважає, що новий президент повинен продовжити надання Україні допомоги від США.

Директор Центру Євразії «Атлантичної ради», посол США в Україні у 2003–2006 роках Джон Гербст під час спеціальної події Київського безпекового форуму. Київ, 23 жовтня 2023 року

«Це може бути позика, але вона повинна включати сучасну зброю — звичайно, армійські тактичні ракетні системи більшої дальності (ATACMS) і винищувачі F-16, але, можливо – більше», – зазначає Гербст.

Це, каже він, гарантуватиме розуміння російським лідером Володимиром Путіним , що продовження його агресії «не призведе до набуття додаткових територій».

Такий підхід, на думку Гербста, допоможе створити стійкий мир та «міг би принести Трампу Нобелівську премію миру».

Під час акції біля посольства США в Україні. Київ, 21 січня 2017 року

Серед інших ідей для Дональда Трампа від «Атлантичної ради» наступні:

  • «Залізний купол для Америки»

Наразі, пишуть Роберт Суфер та Марк Масса , протиракетна оборона США по суті охоплює лише столицю.

  • Лідерство у 5G
  • Майбутнє долара

Низка країн намагається створити нові транскордонні платіжні системи, щоб обійти долар, особливо коли йдеться про санкції. «Але реакцією Трампа на ці події не має бути погроза країнам. Це тільки підсилює причини того, що такі країни, як Індія та Бразилія, в першу чергу шукають альтернативи», – застерігає Джош Ліпскі .

Натомість, на його думку, США повинні інвестувати значні кошти в майбутнє доларової мережі, а також лідирувати у цифрових активах.

  • Волонтерський бізнес-корпус США

На думку Обрі Грубі , добровольчий бізнес-корпус США посилить «м’яку силу» США та економічно розширить потенціал фінансових корпорацій. Зокрема, із залученням знань та досвіду пенсіонерів – лише цього року на пенсію вийдуть 65 мільйонів американців.

  • Президент стратегічної стійкості

Дональду Трампу радять напрацювати закони, необхідні для порятунку життів і зменшення збитків у разі виникнення катастроф, зокрема, стосовно ситуації зі страхуванням.

  • Створення конкурентоспроможної оборонної економіки

«Відсутність конкуренції в оборонній промисловості та високі бар’єри між службовими обов’язками небезпечно знизили продуктивність оборони та збільшили витрати на програми», – вважає Едвард Брейді . Нова адміністрація Трампа, каже експерт, має унікальну можливість «завершити капітальний ремонт застарілих оборонних процесів».

  • Зміцнення морської галузі

США слід працювати із кораблебудуванням, а також зміцнити морську галузь США за допомогою союзників, переконує Майкл Гоґан .

Джон Гербст: Надання Україні потужної зброї принесе стійкий мир і Нобелівську премію для Трампа

Джерело: Радіо Свобода Україна