вологість:
тиск:
вітер:
«Доступні ліки»: чи можна одержати комбіновані препарати проти серцево-судинних захворювань
Навіть під час війни, яку розпочала РФ, Україні діє програма реімбурсації «Доступні ліки». В межах програми українці можуть отримувати ліки проти найпоширеніших хронічних хвороб безоплатно або з частковою доплатою. З 1 січня 2025 року у програму реімбурсації додані комбіновані препарати для лікування серцево-судинних і цереброваскулярних хвороб. У Національній службі здоров'я України (НСЗУ) розповіли, як їх отримати.
Які комбіновані препарати для лікування серцево-судинних хвороб можна отримати
У НСЗУ пояснили, що в межах програми «Доступні ліки» українці можуть отримати препарати для терапії серцево-судинних і цереброваскулярних захворювань.
«Комбіновані препарати – це ліки, які містять у своєму складі дві або більше активних речовин. Такі препарати дозволяють краще контролювати артеріальний тиск, серцевий ритм та запобігати ризику розвитку серцево-судинних захворювань. Комплексна дія сприяє зниженню ризику інфарктів, інсультів та інших ускладнень», – йдеться у повідомленні.
В програму увійшли три комбінації міжнародних непатентованих назв препаратів:
- Лізиноприл + Гідрохлортіазид (Lisinopril + Hydrochlorothiazide);
- Телмісартан + Амлодипін (Telmisartan + Amlodipine);
- Телмісартан + Гідрохлортіазид (Telmisartan + Hydrochlorothiazide).
У відомстві додали, що всього в додатковому переліку лікарських засобів 23 торгові назви препаратів, які підлягають реімбурсації.
Як отримати комбіновані лікарські засоби за програмою реімбурсації
У НСЗУ зауважили, що для отримання комбінованих препаратів безоплатно або з невеликою доплатою за програмою реімбурсації, необхідно:
- Звернутися до сімейного лікаря. Він призначить необхідний препарат та створить електронний рецепт.
- Прийти до аптеки із договором із Національною службою здоров’я України.
- Знайти найближчу аптеку з договором із НСЗУ можна: через дашборд на сайті НСЗУ за посиланням ; через чат-бот «Спитай Гриця» у Telrgram; за номером контакт центру НСЗУ 16-77.
- Назвати працівнику аптеки номер електронного рецепта та код підтвердження. Фармацевт запропонує наявні препарати з діючими речовинами, вказаними в рецепті та які входять в програму «Доступні ліки».
- Обрати із запропонованих назв ліків препарат з доплатою або без.
Перелік лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за програмою «Доступні ліки» затверджений Постановою КМУ від 03 грудня 2024 року № 1380, можна переглянути за посиланням.
Раніше фахівці Центру громадського здоров'я (ЦГЗ) розповіли, що треба робити, щоб захиститися від серцево-судинних хвороб.
Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!
Джерело: zn.ua (Політика)Новини рубріки
Що робити зі старою історичною забудовою Києва? Відповідь архітектора
20 січня 2025 р. 09:30
В Києві не фіксують сильних морозів три роки поспіль: фахівці назвали ключову причину
20 січня 2025 р. 09:12
Росія істотно збільшила кількість БпЛА для атаки: вночі запустила 141 дрон
20 січня 2025 р. 09:10