Китай встановив рекорд із закупівлі російської нафти

20 січня 2025 р. 09:58

20 січня 2025 р. 09:58


Минулого року імпорт сирої нафти в Китай із Росії зріс на 1%, досягнувши рекордного рівня. Про це повідомляє Reuters.

Водночас імпорт з Саудівської Аравії зменшилися на 9%. Причиною цьому стало те, що переробники шукали дешевшу російську нафту для компенсації ослаблення маржі.

За даними Головного митного управління Китаю, обсяги постачання з Росії, включаючи трубопровідні та морські постачання, склали 108,5 млн метричних тонн, що відповідає 2,17 млн барелів на добу.

Водночас морські постачання з Росії підтримувалися попитом як з боку незалежних переробників, так і великих державних нафтових компаній, а також урядовим наказом щодо накопичення запасів, повідомляє Reuters.

Саудівська Аравія , найбільший виробник Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК), поставила 78,64 млн тонн, або близько 1,57 млн барелів на добу, що менше порівняно з 1,72 млн барелів на добу у 2023 році.

Протягом більшої частини 2024 року імпорт саудівської нафти до Китаю обмежувався зростанням частки дешевшої нафти з Росії та Ірану через вищі ціни. У четвертому кварталі частка Саудівської Аравії на ринку зросла після значного зниження цін з боку ОПЕК і скорочення постачань з Ірану.

Загальний імпорт сирої нафти до Китаю, найбільшого у світі покупця нафти, у 2024 році скоротився на 1,9%, що стало першим щорічним зниженням поза періодами, викликаними пандемією. Це пов’язано зі слабким економічним зростанням і зниженням попиту на паливо.

Імпорт з Малайзії, одного з основних транзитних вузлів для санкційної нафти з Ірану та Венесуели, зріс на 28% і досяг 70,38 млн тонн, або 1,41 млн барелів на добу, вивівши Малайзію на третє місце після Саудівської Аравії.

Майже вся іранська нафта , яку купує Китай, потрапляє до незалежних переробників, включаючи великі інтегровані заводи та традиційні дрібніші підприємства, оскільки обидві групи зазнають тиску через низькі маржі та слабкий попит на паливо й хімікати.

У грудні було ввезено нетипову партію майже 290 тис. тонн з Венесуели. Загальний обсяг постачань з цієї країни у 2024 році становив 1,5 млн тонн, або 30 тис. барелів на добу.

Нагадаємо, державні нафтові компанії та великі приватні нафтопереробні заводи Китаю почали активно шукати нових постачальників нафти у відповідь на оголошені США санкції проти російської нафтової галузі.

До слова, Волгоградський нафтопереробний завод зупинив установку гідроочищення дизельного пального . Раніше там спалахнула пожежа.

Китай встановив рекорд із закупівлі російської нафти

Джерело: Главком