Суд не продовжив термін тримання під вартою президента Південної Кореї

24 січня 2025 р. 22:19

24 січня 2025 р. 22:19


Центральний окружний суд Сеула 24 січня відхилив прохання прокуратури продовжити термін тримання під вартою президента Південної Кореї Юн Сук Йоля, якому оголосили імпічмент через запровадження воєнного стану.

Раніше у пʼятницю прокуратура подала запит на продовження терміну утримання під вартою президента.

Запит відхилено через відсутність вагомих підстав для продовження розслідування під керівництвом прокуратури, оскільки справу вже передали до Управління з розслідування корупції серед високопосадовців (CIO).

Оскільки суд відхилив прохання про продовження терміну, обвинувачення має обмежені терміни для проведення особистого допиту Юна, який поки що відмовлявся співпрацювати з CIO.

Тепер прокуратура готує новий обвинувальний акт, якщо суд відхилить клопотання про продовження арешту.

Юн був заарештований за звинуваченням у заколоті, ставши першим чинним главою Південної Кореї, затриманим у рамках кримінальної справи.

Після видачі ордера слідчі можуть тримати Юна під вартою до 20 днів, включаючи ті дні, які він уже провів у центрі ув’язнення після затримання у своїй резиденції в Сеулі в середу, 15 січня.

Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль 3 грудня оголосив в країні надзвичайний воєнний стан , назвавши опозицію «антидержавною силою» і заявивши, що він діє, щоб захистити країну від «загроз» з боку Північної Кореї, не надавши подробиць. Військові після цього заявили, що діяльність парламенту і політичних партій буде заборонена і здійснили спробу увійти до будівлі парламенту.

Після голосування в парламенті за резолюцію з вимогою скасувати воєнний стан військові залишили будівлю. Уночі 4 грудня за часом Сеула Юн Сок Йоль заявив про скасування воєнного стану , який був оголошений вперше з 1980 року.

Прокуратура розслідує звинувачення у державній зраді та зловживанні владою проти чинного президента Юн Сок Йоля. На тлі розслідування йому заборонили виїзд із країни .

Юн раніше відкинув звинувачення у заколоті і сказав, що запровадження воєнного стану було «глибоко вивіреним політичним рішенням».

14 грудня парламент Південної Кореї проголосував за усунення президента країни Юн Сок Йоля з посади. Конституційний суд Південної Кореї 16 грудня розпочав розгляд справи про його імпічмент.

Конституційний суд має ухвалити остаточне рішення щодо підтвердження імпічменту Юна чи визнання його неконституційним. Суд має близько шести місяців для ухвалення рішення.

Суд не продовжив термін тримання під вартою президента Південної Кореї

Джерело: Радіо Свобода Україна

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua