вологість:
тиск:
вітер:
Фіцо знайшов нових ворогів: він звинуватив "Грузинський легіон" у спробі його повалити
Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо звинуватив «Грузинський національний легіон» (ГНЛ), що воює на боці Збройних сил України, у спробі його повалити. Відповідну заяву Фіцо зробив у п'ятницю, 31 січня, на прес-конференції, передає агентство Reuters .
«Ми можемо підтвердити, що за організацією протестів у Словаччині стоїть... Грузинський національний легіон», - заявив Фісо на пресконференції та пред'явив фотографії Мамулашвілі з активісткою групи “Мир Україні” Люсією Стаселовою і коментатором інтернет-видання dennikn.sk Мартіном Сімецьким, батьком лідера опозиції Міхала Сімецького.
Глава кабміну Словаччини вважає, що командир легіону Мамука (Ушангі) Мамулашвілі причетний до протестів з метою його зміщення. У результаті Мамулашвілі та ще дев'ятьом фізособам було закрито в'їзд до Словаччини.
За версією Фіцо, «Мир Україні» збирав гроші на «Грузинський легіон» і таким чином фінансував «українську контррозвідку». Стаселова зі свого боку заявила, що «Мир Україні» брала участь у зборі «Боєприпаси для України». Словаччина також підтримувала ініціативу уряду Чехії про закупівлю боєприпасів для Києва - на ці цілі було зібрано понад 4,7 млн євро.
У п'ятницю Словаччина заборонила в'їзд у країну грузинському військовому добровольцю, який воював в Україні, і ще дев'ятьом людям, заявивши, що він причетний до змови опозиції з метою повалення уряду.
Фіцо, який зайняв проросійську позицію щодо війни в Україні і вступив у суперечку з Києвом після припинення транзиту російського газу, зіткнувся з протестами через свою політику, яка викликала невдоволення західних союзників, а також внутрішньої опозиції. Він звинуватив активістів і прозахідну опозицію в прагненні розпалити протести і захопити урядові будівлі. Опозиція та активісти заперечують ці звинувачення, але Фіцо продовжує всіх підозрювати в тому, що його хочуть повалити. Під час масових протестів у Словаччині він виступив із заявою про те, що 30 відсотків протестувальників - це українці (тільки в Братиславі на протести вийшли близько 60 тисяч осіб).
Фіко не відповів на запитання про те, як саме Мамулашвілі допомагав у ймовірній спробі перевороту.
Виступаючи в четвер на сайті dennikn.sk, Мамулашвілі заперечував свою причетність до протестів у Словаччині.
Група «Мир Україні» на своїй сторінці у Facebook у четвер, коли вперше з'явилися звинувачення, заявила, що фотографію Стаселової з Мамулашвілі було зроблено на публічних дебатах у Братиславі 2023 року. Вона заявила, що звинувачення у зв'язку між протестами і Грузією є «брехнею і маніпуляцією».
Інша зафіксована на фото зустріч із Мамулашвілі сталася, коли словацькі репортери, включно із Сімецьким-старшим, перебували в Україні, щоб передати гуманітарну допомогу, куплену на кошти, зібрані для його підрозділу, повідомляє dennikn.sk.
Активісти групи Nie v Nasom Meste, яка також організовує протести, відкинули звинувачення в тому, що вони планували будь-яку незаконну діяльність.
За словами міністра внутрішніх справ Матуса Сутая Естока, окрім 10 осіб, яким заборонено в'їзд у країну, затримали одного неназваного громадянина України, щодо якого розпочато процедуру висилки.
Нагадаємо, прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо під час дискусії в парламенті з приводу зупинки транзиту російського газу через Україну назвав президента Володимира Зеленського ворогом Словаччини . Зеленський, зі свого боку, заявив, що Фіцо не використовує можливість отримувати не російські енергоносії і платить за дешевий російський газ незалежністю і суверенітетом своєї країни.
Джерело: zn.ua (Політика)«Наш ворог - Зеленський. Зеленський створив проблеми, які в нас є. Він мені не подобається, тому що він шкодить Словаччині», - сказав Фіцо.
Новини рубріки
Під час атаки Одеси невідомі запускали феєрверки
01 лютого 2025 р. 02:09
Японське місто виставило охорону, аби стримати натовпи туристів
01 лютого 2025 р. 02:06