вологість:
тиск:
вітер:
Вирощування деяких овочів у зоні ризику: як на це впливає глобальне потепління
На сільське господарство в Україні все більше впливає глобальне потепління , яке становить загрозу для вирощування традиційних овочів. Так, картопля, капуста та огірки стають особливо вразливими через зміну кліматичних умов. Про це розповіла кандидатка географічних наук, завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту НАН України Віра Балабух, пише «Главком».
Балабух пояснила, що на картоплю підвищення температури повітря впливає дуже сильно.
«В червні, коли картопля починає нарощувати масу, температура ґрунту повинна бути не надто високою, бо картопля просто «спечеться», тобто почне гнити. На українському півдні для вирощування картоплі вже зараз склалися несприятливі умови», – сказала вона.
Кліматологиня додала, що потрібно змінювати терміни посадки, або технології вирощування.
«І така ситуація з картоплею скрізь, не тільки в Україні – тут вже повинні працювати агрономи і думати про те, як отримати сталий урожай цієї культури», – йдеться у повідомленні.
За її словами, схожа ситуація і з капустою та огірками, які через дефіцит вологи потребують додаткових зусиль, таких як крапельне зрошення чи затінення.
«Огірки та капуста. Вони потребують багато вологи, і виростити їх у відкритому ґрунті стає проблематично. Треба застосовувати певні технології, наприклад, згадане вище крапельне зрошення або сітки для затінення. Робити так, як колись наші бабусі (посіяти огірки навесні і нічого більше не робити, хіба що інколи поливати, якщо довго нема дощу), вже не вийде», – зауважила експертка.
Балабух наголосила, що кількість зібраного врожаю цьогоріч значною мірою залежатиме від опадів у період дозрівання. За словами кліматологині, сприятливими умовами є часті, але несильні дощі, тоді як локальні потужні зливи можуть негативно вплинути на врожайність.
«Перспективи урожаю варто оцінювати ближче до початку сезону, послухавши синоптиків. Бо кліматичні прогнози – це про тенденцію, а синоптичні – вже про деталі. Саме синоптики нам розкажуть, чи будуть заморозки на ґрунті і де та які випадуть опади», – резюмувала вона.
Минулого літа в Україні спостерігалася спекотна погода. Зміни клімату також впливають і на вирощування овочів. Раніше начальниця відділу агрометеорології Гідрометцентру Тетяна Адаменко розповіла, де тепер знаходить «овочевий пояс» України.
Джерело: zn.ua (Політика)Новини рубріки
Газовий скандал зі Словаччиною. Фіцо погрожує ветувати рішення щодо України на рівні ЄС
01 лютого 2025 р. 12:00
Продаж валюти НБУ за січень: резерви знову схудли, однак рекорд не перевершено
01 лютого 2025 р. 11:49
Найкращий російський лижник вирішив тренуватися у Європі
01 лютого 2025 р. 11:48