вологість:
тиск:
вітер:
Є потенціал у закупівлі LNG-газу у Америки: Сибіга про можливості співпраці з США
Коло спільних інтересів та взаємовигідної співпраці не обмежується лише стратегічними ресурсами України – величезний потенціал, після припинення транзиту російського газу територією України, у закупівлі LNG-газу у Америки. Так вважає Андрій Сибіга, міністр закордонних справ України.
Про це він заявив під час брифінгу із британським колегою Девідом Леммі в Києві 5 лютого, передає кореспондентка Радіо Свобода. Таким чином голова МЗС прокоментував пропозицію президента США Дональда Трампа укласти угоду про доступ до корисних копалин України в обмін на військову допомогу.
«Наприклад, величезний потенціал є, особливо після припинення транзиту російського газу територією України, в закупівлі LNG-газу у США. Ви знаєте, що Україна володіє надзвичайно потужними підземними газовими сховищами. І тут теж ми маємо спільні точки для взаємовигідного співробітництва, одночасно посиливши енергетичну безпеку Європи, тому що цього газу буде достатньо у разі його закачування у наші сховища для відігравання ролі гаранта енергетичної безпеки в Європі», – сказав Сибіга.
Він також нагадав, що в «плані перемоги» Володимира Зеленського був пункт щодо українських мінеральних і природних ресурсів і можливостей для партнерів інвестувати і розробляти їх.
«Це наш спільний стратегічний інтерес і це теж одні з таких конкретних втілень реалізації концепту «мир завдяки силі». Тому що це теж є елементами певних гарантій присутності крупного бізнесу в Україні, крупних інтересів, зацікавленості наших найближчих союзників, Сполучених Штатів Америки у розробці таких родовищ і їх захисті. І ми справді маємо для цього величезні можливості, і ця наша позиція також доводиться до наших американських друзів», – пояснив міністр закордонних справ.
Сибіга також додав, що можна говорити про спільний інтерес і можливості для американського бізнесу, до прикладу, в реконструкції України.
«Це буде один із наймасштабніших проєктів цього сторіччя і відповідно одні з наймасштабніших можливостей для наших союзників», – додав він.
Президент США Дональд Трамп заявив 3 лютого, що хоче домовитися з Україною про угоду , яка забезпечить доступ США до рідкісноземельних мінералів, що використовуються в електроніці. За його словами, українська влада готова до такої угоди.
У Кремлі, коментуючи це, заявили , що зацікавленість президента США Дональда Трампа в рідкісноземельних металах України є пропозицією купувати військову допомогу.
А канцлер Німеччини Олаф Шольц засудив пропозицію Трампа , заявивши, що пов’язати подальшу оборонну допомогу Україні з правами доступу до її цінної сировини «було б дуже егоїстично». За його словами, ці ресурси краще було б використати на відновлення країни після війни.
Наприкінці вересня 2024 року президент Володимир Зеленський літав у США, де презентував свій «план перемоги України» як демократам, так і республіканцям на чолі з Дональдом Трампом. Як пізніше з’ясували журналісти Financial Times, два з п’яти пунктів цього плану в Києві розробили безпосередньо для Трампа. Перший пункт: Київ пропонує після закінчення війни замінити американських військових у Європі українцями. Друга пропозиція: Україна поділиться із західними партнерами своїми найважливішими природними ресурсами.
Джерело: Радіо Свобода УкраїнаНовини рубріки
Умєров: Україна та Чехія спільно вироблятимуть гвинтівки
05 лютого 2025 р. 19:01
Грошова компенсація за «пакунок малюка» повертається
05 лютого 2025 р. 18:56
Провів у полоні понад рік. Прикордонники показали чуттєву зустріч бійця з рідними
05 лютого 2025 р. 18:56