Відсторонення працівника від роботи: коли це дозволяється роботодавцю

07 лютого 2025 р. 04:09

07 лютого 2025 р. 04:09


Трудові відносини між роботодавцем та працівником в Україні регулюються відповідним законодавством. Бувають ситуації, коли роботодавець може відсторонити працівника від роботи. Фахівці Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці розповіли , у яких випадках це може статися.

У Держпраці підкреслили, що відповідно до ст. 46 Кодексу законів про працю (КЗпП) України, відсторонення працівників від роботи власником або уповноваженим ним органом допускається у разі:

  • появи на роботі в нетверезому стані, у стані наркотичного або токсичного сп’яніння;
  • відмови або ухилення від обов’язкових медичних оглядів, навчання, інструктажу і перевірки знань з охорони праці та протипожежної охорони;
  • в інших випадках, передбачених законодавством.

Також фахівці пояснили, що відповідно до частини 6 статті 24 КЗпП України, забороняється укладення трудового договору з громадянином, якому за медичним висновком запропонована робота протипоказана за станом здоров’я, а отже, забороняється і продовження такої роботи.

«Час, протягом якого працівник не працював унаслідок відсторонення, оплаті не підлягає на підставі частини першої статті 94 КЗпП, відповідно до якої заробітна плата працівникові виплачується за виконану ним роботу, та частини четвертої статті 113 КЗпП, відповідно до якої час простою з вини працівника не оплачується», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, в яких випадках роботодавець під час дії воєнного стану зобов’язаний надати відпустку без збереження зарплати на вимогу працівника.

Відсторонення працівника від роботи: коли це дозволяється роботодавцю

Джерело: zn.ua (Політика)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua