Допомога українцям у Німеччині: чому можуть зменшити виплати

07 лютого 2025 р. 05:33

07 лютого 2025 р. 05:33


Через війну, яку розв'язала РФ, багато наших громадян були змушені покинути свої домівки та виїхати за кордон. Деякі українці отримали тимчасовий захист у країнах Європи, зокрема, у Німеччині. В цій країні біженцям з України надається грошова допомога. «24 канал» розповів, що може бути причиною для зменшення виплати українцям у Німеччині.

Який розмір виплат для українських біженців у Німеччині

Українці, які мають тимчасовий захист у Німеччині, отримують соціальну допомогу за програмою Bürgergeld. У 2025 році розмір виплат не змінився, тому вони залишаться на рівні 2024 року:

  • для самотніх дорослих – 563 євро;
  • для партнерів у сімейних парах – 506 євро;
  • для дорослих у соціальних закладах – 451 євро;
  • для підлітків 14-17 років – 471 євро;
  • для дітей 6-13 років – 390 євро;
  • для дітей до 5 років – 357 євро.

Також батьки школярів можуть отримати додаткову допомогу на придбання канцелярії для своїх дітей.

Чому можуть зменшити допомогу українцям у Німеччині

У Німеччині вирішили скоригувати вимоги до виплат для українців з метою посилення їхньої інтеграції в суспільство. Відповідно до нових вимог, будь-які порушення встановлених правил можуть призвести до скорочення розміру допомоги.

Так, особи, які відмовляються від участі в інтеграційних курсах, неодноразово відхиляють пропозиції щодо працевлаштування або не відвідують семінари з працевлаштування, ризикують зіткнутися зі скороченням своїх виплат:

  • 10% на 1 місяць за перше порушення;
  • 20% на 2 місяці за повторне порушення;
  • 30% на 3 місяці за третє порушення.

Зменшення розміру виплат застосовується на термін від одного до трьох місяців, залежно від кількості зафіксованих порушень.

Для осіб, які пропускають заплановані зустрічі в центрі зайнятості без поважної причини, допомога щомісяця зменшуватиметься на 10%. При цьому загальна сума санкцій не може перевищувати 30%.

Також працівники, які звільняються зі своїх посад без поважних причин, теж можуть отримати скорочення виплат на 30%.

Нагадаємо, що за даними президента німецького Державного відомства у справах біженців Марка Зайберта, 65% українців хочуть залишитися у ФРН назавжди. Ці люди, продовжив він, почали активніше відвідувати ярмарки вакансій і шукати роботу в країні.

Допомога українцям у Німеччині: чому можуть зменшити виплати

Джерело: zn.ua (Політика)