вологість:
тиск:
вітер:
Трамп виступив на молитовному сніданку у Вашингтоні і згадав Україну. Що сказав?
Президент Дональд Трамп взяв участь у щорічному Національному молитовному сніданку і у своєму виступі, зокрема, торкнувся війни Росії проти України, подій на Близькому Сході та проблем релігійного життя, наголосивши на необхідності «викорінити антихристиянські упередження». Тези виступу 47-го президента США зібрав Голос Америки .
Президент США Трамп виступив цього року аж на двох «сніданках» – спершу у Конгресі , а потім у готелі Гілтон у Вашингтоні в рамках саміту Міжнародної релігійної свободи .
Національний молитовний сніданок у США – це щорічна зустріч у США представників влади, громадських організацій, лідерів релігійних конфесій, бізнесу, з метою спільного обговорення важливих питань та молитви. Взяти участь у ньому прагнуть і представники політичних еліт інших країн.
Як повідомив голова Верховної Ради Руслан Стефанчук, цього року на Молитовний сніданок у США, за власні кошти, поїхали 37 народних депутатів. Володимир Зеленський дорікнув парламентарям, що, мовляв, їздять в закордонні відрядження, а «не працюють на людей, які їх обрали». «Авжеж це дуже важливо, коли половина парламенту України перебуває на Молитовному сніданку. Не в Херсоні, не на Харківщині, не в Запоріжжі, не в Сумах», – сказав президент України.
У промові у готелі Гілтон Трамп висловив думку, що, начебто, війни в Україні та на Близькому Сході почалися із вини попередньої адміністрації США.
Трамп запевнив, що працює над тим, щоб зупинити війну в Україні та звільнити ізраїльських заручників в Газі.
«Я говорив серйозно, якщо їх не буде вдома до того моменту, як я прийду на посаду, на Близькому Сході почнеться пекло», – сказав Трамп, маючи на увазі, ізраїльських заручників, яких захопили у утримують бойовики «Хамасу».
«Як президент, я не заспокоюся, доки всі заручники, що залишилися, не будуть повернуті їхнім родинам», – додав Трамп.
Щодо війни в Україні президент США заявив, що у переговорах щодо досягнення миру є певний прогрес.
«Усі ці мільйони дітей….ви знаєте, солдатів просто знищують дві країни. Ймовірно, 800 тисяч росіян, 600 – 700 тисяч українців. молоді люди просто лежать на полі бою, мертві. Там жахлива ситуація. Ми дуже наполегливо працюємо, і я думаю, прогресуємо, щоб зупинити це», – заявив Трамп.
Президент України Володимир Зеленський заявив у поширеному 4 лютого інтерв’ю британському журналісту Пірсу Моргану, що від початку повномасштабного вторгнення РФ втрати Сил оборони України вбитими склали близько 45100 військових, а російські втрати оцінив у 300–350 тисяч убитими. Колишній міністр оборони США Ллойд Остін 7 грудня 2024 року заявив, що Росія втратила щонайменше 700 тисяч солдатів. Міністерство оборони Великої Британії наголошувало, що 2024 рік приніс для Росії найбільші втрати від початку повномасштабного вторгнення в Україну. Згідно з оцінками відомства, Росія втратила вбитими і пораненими 429 тисяч військових минулого року порівняно зі 105 960 в 2022 році та 252 940 – в 2023-му. Загальні втрати Росії у повномасштабній війні проти України перевищують 750 тисяч, зазначили у відомстві. Кремль офіційно востаннє називав кількість убитих у вересні 2022 року ‒ 5937 загиблих.
У промові президент США сказав, що його стосунки з релігією «змінилися» після двох невдалих замахів минулого року на нього та закликав американців повернутися до релігії.
«Я справді вірю, що ви не можете бути щасливими без релігії, без цієї віри», – сказав Трамп. «Повернімо релігію. Повернімо Бога в наше життя».
Він сказав, що дивом вцілів після замаху на нього в Батлері (штат Пенсильванія) під час передвиборчого мітингу у липні минулого року.
«Ніхто з нас точно не знає, коли закінчиться наш час на землі, ви ніколи не знаєте. Правда, з якою я зіткнувся кілька місяців тому, коли стався інцидент... Це не було весело, це не було добре. Але Бог спостерігав за мною», – заявив президент США.
Президент оголосив, що він планує створити Комісію зі свободи релігії та спецгрупу для боротьби з «антихристиянськими упередженнями».
«Я створю абсолютно нову президентську Комісію зі свободи віросповідання. Це буде дуже велика справа, яка буде невпинно працювати над захистом цього найважливішого права. На жаль, в останні роки ми бачили, як ця священна свобода перебуває під загрозою, як ніколи раніше в американській історії», – сказав Трамп.
Президент сказав, що також доручить генеральному прокурору Пам Бонді очолити робочу групу в Міністерстві юстиції для боротьби з «антихристиянськими упередженнями».
«Місія цієї робочої групи полягатиме в тому, щоб негайно припинити всі форми антихристиянських нападів і дискримінації в федеральному уряді, в тому числі в Міністерстві юстиції, яке було абсолютно жахливим, податковій службі, ФБР, жахливо, та інших агентствах», – сказав 47-й президент США.
Дональд Трамп також оголосив, що створить Управління віри Білого дому на чолі з преподобною Полою Вайт, яка багато років була його радницею з релігійних питань.
Трамп створював подібний офіс у Білому домі під час свого першого президентського терміну і регулярно консультувався з групою євангельських радників, нагадує Reuters.
«Багато людей казали мені, що Бог зберіг моє життя недаремно», — сказав Трамп своїм прихильникам після інавгурації на заходах по всій країні.
Як зазначає агентство Reuters, дії, оголошені в четвер, можуть увійти в колізію з конституційним принципом про відокремлення церкви від держави, оскільки Перша поправка до Конституції США обмежує схвалення релігії урядом. Reuters нагадує, що Трамп фактично став лідером консервативного американського християнства, особливо після того, як він пережив спробу вбивства минулого року.
Як писав Голос Америки , віцепрезидент США Джей Ді Венс напередодні пообіцяв, що адміністрація президента Дональда Трампа під час його другого терміну не лише відновить захист свободи віросповідання, який він підтримував під час свого першого терміну, але також має намір «розширити» цей захист.
Виступаючи у середу на саміті Міжнародної релігійної свободи, щорічній конференції, на яку до Вашингтона збираються сотні релігійних лідерів, експертів, політиків та представників недержавних та благодійних організацій з усього світу, він сказав, що адміністрація відстоюватиме «свободу віросповідання не лише як правовий принцип», а «як реальність як у наших власних кордонах, так і особливо за їхніми межами».
Венс сказав, що нова адміністрація визнає «різницю між режимами, які поважають релігійну свободу, і тими, які не поважають».
Венс також сказав, що нинішній державний секретар Марко Рубіо просуватиме цю політику у зовнішній політиці США і назвав Рубіо «одним з великих живих борців за релігійну свободу в усьому світі, людину, яка віддана релігії».
«Ми зможемо краще захищати гідність усіх народів, а також права всіх віруючих сповідувати свою віру згідно з велінням сумління», – запевнив Венс.
- Протягом останніх трьох виборчих циклів у США Дональд Трамп, як пишуть аналітики, був обранцем білих євангельських християн, які становлять важливу частину виборчої бази республіканців, зазначає агентство Reuters. Багатьом було близьке його послання про чоловічу силу через занепокоєння багатьох консервативних християн щодо зміни гендерних норм і сімейних моделей.
![Трамп виступив на молитовному сніданку у Вашингтоні і згадав Україну. Що сказав?](https://gdb.rferl.org/6412cd93-0fcf-4640-b96f-fb4904048ebc_cx14_cy26_cw70_w1200_r.jpg)
Новини рубріки
![...](https://glavcom.ua/img/article/10441/39_main-v1738966018.webp)
У Києві прогриміли вибухи, працює ППО
08 лютого 2025 р. 00:13
![...](https://glavcom.ua/img/article/10441/38_main-v1738965638.webp)
Карта бойових дій в Україні станом на 8 лютого 2025 року
08 лютого 2025 р. 00:13
![...](https://glavcom.ua/img/article/10441/37_main-v1738964729.webp)
Зеленський наголосив на важливості зустрічі з Трампом
08 лютого 2025 р. 00:13