вологість:
тиск:
вітер:
В Україні працюватиме військова поліція: кого та за що штрафуватимуть на 17 тисяч
Військова поліція буде захищати цивільних від незаконних дій військових, а також військкомів від нападів цивільних, розповів нардеп Олександр Бакумов.
Головне завдання законопроєкту про військову поліцію — це захистити права військовослужбовців, а також цивільних громадян. З одного боку, він дасть можливість притягувати до відповідальності військових, які, наприклад, працюють у територіальних центрах комплектування. З іншої — дозволить штрафувати порушників закону на 17 тис. грн. Про те, як працюватиме нове відомство та про основні положення законопроєкту, народний депутат та член комітету Верховної Ради з правоохоронної діяльності Олександр Бакумов розповів на телеканалі "Рада".
Військова поліція — деталі
Бакумов пояснив, що учасники судового процесу над військовими повинні розбиратись у військових статутах і розуміти, що відбувається на полі бою. Вони повинні вести слідство "неупереджено, професійно, об'єктивно". Таким чином будуть захищені права бійців, які стали фігурантами справ. З іншого боку, військові можуть порушувати права цивільних, і це також потрібно зупинити. Ці питання закриє законопроєкт, який планують розглянути нардепи.
"Актуально стоїть питання щодо створення військової юстиції — цілої системи з військової поліції, спеціалізованої військової прокуратури і військових суддів", — пролунало на відео.
Ще одне питання, якого торкнувся нардеп — напади на працівників ТЦК. Він пояснив, що новий орган правопорядку буде захищати військкомів, яким погрожують та на яких нападають.
"Вони ж не тільки створюються для того, щоб карати. Вони створюються для того, щоб захищати. Навіть ті випадки, коли існують погрози до співробітників ТЦК, чи вдаються до жахливих дій і зазіхають на життя та здоров'я — це теж завдання органів юстиції", — заявив парламентар.
Політик не впевнений, чи зможуть нардепи створити спеціалізований військовий суд. На його думку, найбільш імовірний варіант — щоб справами військових займались судді, які мають досвід служби. Вони займалися б певною категорією справ і забезпечували б судовий процес над чинними бійцями і навіть над комбатантами країни-агресора, сказав він
Законопроєкт про військову поліцію — основні положення
Зазначимо, Фокус писав про законопроєкт №6569-д, який нардепи прийняли у першому читанні і до якого мають повернутись. У документі ідеться про нове відомство — військову поліцію , яка вестиме слідчі дії щодо військовослужбовців-порушників закону. Крім того, у Кримінальний кодекс внесуть статтю 188-58 — про покарання за невиконання вимог військової поліції:
- якщо не надали потрібну інформацію або надали її невчасно — штраф від 4 250 до 6 800 грн;
- якщо не усунули причину порушення вимог закону — штраф від 6 800 до 10 200 грн або обмеження волі до 10 діб;
- якщо не усунули порушення вимог закону — штраф від 10 200 до 17 000 грн або арешт на гауптвахті на 10-15 діб.
Нагадуємо, Державне бюро розслідувань взимку 2025 року відкрило кримінальне провадження у " справі генералів " щодо проблем з захистом Харківської області. Тим часом у раді готують новий законопроєкт, який посилить відповідальність військкомів за порушення під час мобілізації.
Останні новини України можна прочитати на сайті Фокусу .
Новини рубріки
![...](https://gdb.rferl.org/B6D56156-21E7-4578-A1EA-2EE27C07B4A0_w1200_r.jpg)
Зеленський прокоментував рішення Ради щодо Хмельницької АЕС
11 лютого 2025 р. 20:53
![...](https://glavcom.ua/img/article/10446/23_main-v1739297853.webp)
Скільки проживає людей на деокупованій Херсонщині? Цифри вражають
11 лютого 2025 р. 20:31
![...](https://glavcom.ua/img/article/10446/21_main-v1739297234.webp)
Сумоїстка з Криму Давидко заочно отримала 12 років в’язниці за допомогу армії РФ
11 лютого 2025 р. 20:31