вологість:
тиск:
вітер:
Недовіра українців до Верховного Суду сягає 68%
Трохи більше 68% не довіряють Верховному Суду. Основними причинами негативного сприйняття називають корупцію, залежність суддів від політиків та олігархів і недостатню доброчесність безпосередньо суддів. Такі дані соціологічного дослідження опублікувала Фундація DEJURE.
Так, понад чверть усіх опитаних, а саме 27,1% відповіли, що зовсім не довіряють Верховному Суду, а ще 41,5% — скоріше не довіряють, ніж навпаки.
Повністю довіряють найвищий судовій інстанції України лише 3,7% громадян, однак відразу 22,6% – більше довіряють, ніж ні. Ще 5% відмовились або не змогли відповісти на запитання.
Так, основними причинами, які впливають на недовіру до судової системи, українці називають:
- корупцію серед суддів (69.9%)
- залежність суддів від політиків чи олігархів (50.4%)
- недостатня доброчесність суддів (44.4%)
- погана якість законів, які змушені застосовувати суди (22.8%)
- недостатня кількість суддів (6.4%).
Також аналітики поцікавились, хто має мати переважне право голосу під час добору суддів у суддівські органи, на що 56% учасників опитування заявили, що міжнародні експерти, делеговані державами-партнерами. Ще 29% віддали перевагу представникам української влади та судочинства.
Як зазначив співзасновник та виконавчий директор Фундації DEJURE Михайло Жернаков, результати опитування вкотре підтверджують гостру необхідність реформування Верховного Суду та оновлення його кадрів.
«Відповідно до думки більшості українців, це потрібно робити за переважного голосу міжнародних незалежних експертів у процесі. Тільки у такий спосіб ми зможемо гарантувати, що і очищення Верховного Суду, і відбір суддів пройдуть незалежно та дадуть результат», - підкреслив він та від імені організації закликав Верховну Раду якнайшвидше ухвалити законопроєкт, який запустить цей процес та нагадав, що така вимога вже не перший рік надходить від колег з Європейського Союзу.
Опитування проведено з 4 по 9 лютого 2025 року Київським міжнародним інститутом соціології спільно з Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва на замовлення Фундації DEJURE серед 1034 респондентів методом телефонних інтерв’ю. До вибірки не включалися жителі тимчасово окупованих територій, а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали закордон після 24 лютого 2022 року. Статистична похибка вибірки не перевищує 4.1%.
Джерело: zn.ua (Політика)Новини рубріки
Апеляція залишила у ВАКС справу ексзаступника голови Одеської облдержадміністрації
12 лютого 2025 р. 12:39
«Загинули люди з ОПУ»: Зеленський розповів про замах на нього на початку повномасштабної війни
12 лютого 2025 р. 12:39
В Італії кіт заліз в електричний відсік літака: чим усе закінчилося
12 лютого 2025 р. 12:38