Важливо знати: як відбувається успадкування квартири після смерті одного зі спадкоємців

23 лютого 2025 р. 04:01

23 лютого 2025 р. 04:01


Через війну, яку розв'язала Росія, гинуть військові і цивільні українці. Громадяни можуть зіштовхуватися з тими чи іншими проблемами, пов’язаними з оформленням спадщини. Юрист Андрій Топчій на порталі b2bconsult розповів , як відбувається успадкування квартири бабусі, яка оформила заповіт на двох дітей, але один з них помер.

Експерт зазначив, що відповідно до ч. 1 ст. 1244 Цивільного Кодексу України, заповідач має право призначити іншого спадкоємця на випадок, якщо спадкоємець, зазначений у заповіті, помре до відкриття спадщини, не прийме її або відмовиться від її прийняття чи буде усунений від права на спадкування, а також у разі відсутності умов, визначених у заповіті

«У даному випадку, заповідач не призначив спадкоємця на випадок смерті одного з первинних спадкоємців. Таким чином, відповідно до заповіту має бути успадковано 50% майна бабусі тій особі, яка є живою і зазначена у заповіті», – пояснив Топчій.

Він підкреслив, що відповідно до ч. 1 ст. 1245 ЦК України, частина спадщини, що не охоплена заповітом, спадкується спадкоємцями за законом на загальних підставах. До числа цих спадкоємців входять також спадкоємці за законом, яким інша частина спадщини була передана за заповітом.

Так, інші 50% майна бабусі мають бути наслідувані по закону.

«Відповідно до ч. 1 ст. 1266 Цивільного Кодексу України, внуки, правнуки спадкодавця спадкують ту частку спадщини, яка належала б за законом їхнім матері, батькові, бабі, дідові, якби вони були живими на час відкриття спадщини»,– сказав юрист.

Топчій наголосив, що решта 50% має бути розподілена таким чином:

  • 25% – першій дитині бабусі, яка є спадкоємцем не тільки за заповітом, але й за законом, як спадкоємець першої черги. Тому, ця особа отримує разом 75% майна (50% за заповітом та ще 25% за законом)
  • 25% – всім дітям другої дитини бабусі, яка померла. Ця частка має ділитись між всіма дітьми померлої особи порівну. Тобто, наприклад, якщо двоє онуків у бабусі, то кожен з них отримає по 12,5% її майна.

Раніше фахівці Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції розповіли, хто може бути спадкоємцем четвертої черги та як відбувається спадкування за законом.

Важливо знати: як відбувається успадкування квартири після смерті одного зі спадкоємців

Джерело: zn.ua (Політика)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua