Як часто тема війни в Україні з'являлася на обкладинках провідних світових видань

24 лютого 2025 р. 12:14

24 лютого 2025 р. 12:14


Війна в Україні в останні місяці знову стала топ-темою у світових ЗМІ, головним чином через круту зміну політики США щодо росії та початку переговорів, в яких поки що ні Київ, ні Брюссель не беруть участі. «Слово і діло» вирішило проаналізувати, як часто тема російсько-української війни була на обкладинках світових друкованих видань – тижневиків Der Spiegel (Німеччина), Time (США), The Economist (Британія) та L'Express (Франція).

Німецький тижневик Der Spiegel у лютому 2022 року встиг присвятити дві обкладинки Україні. Один випуск журналу ще до початку повномасштабної війни вийшов із заголовком: «Жодного невірного руху. Чи можна запобігти новій війні в Європі?».

Після вторгнення росії журнал випустив обкладинку з написом: «Війна путіна. Атака, що змінила світ».

У березні цілих три обкладинки Der Spiegel були присвячені російсько-українській війні. На одній обкладинці було фото зруйнованого будинку в Україні, на другій – портрет путіна, на третій – портрет Володимира Зеленського.

У квітні та травні тема війни в Україні по одному разу з'являлася на обкладинці журналу: через злочини російської армії в Київській області та проблеми окупантів на фронті.

Наступного разу Україна з'явилася на обкладинці Spiegel у вересні: знову був портрет путіна, під його оком красувався синець у формі контурів кордонів України.

Після паузи Spiegel помістив тему російсько-української війни на обкладинку у січні та лютому 2023 року, потім – у вересні та грудні. Зокрема, у вересні на обкладинці були путін, Зеленський, колишня канцлерка Німеччини Ангела Меркель, президент Франк-Вальтер Штайнмаєр та колишній президент США Джордж Буш: журналісти згадували події саміту НАТО у 2008 році.

Минулого року Україна лише один раз – у лютому – була головною темою номера Spiegel. Цього лютого журнал помістив Зеленського на обкладинку з підписом: «Зраджений. Спершу Зеленський, а потім ми?».

Британський журнал The Economist присвятив дві обкладинки Україні у лютому 2022 року. На обох обкладинках був портрет путіна, на одній із них із написом: «Де він зупиниться?».

У березні журнал вийшов з лаконічною обкладинкою, присвяченою війні: прапор України, що кровоточить. У квітні Economist помістив на обкладинку потрет Зеленського із написом: «Чому Україна має виграти» . Усього за місяць Україна двічі ставала топ-темою випуску.

У вересні в одному випуску журналу війна в Україні була топ-темою, у листопаді – у двох, у грудні – в одному.

Також часто російсько-українська війна з'являлася на обкладинці Economist у 2023 році: один раз – у лютому, двічі – у червні, один раз – у липні, один раз – у вересні. На вересневій обкладинці був напис: «Час переосмислити» . Йшлося про те, що війна стає затяжною, і союзники України мають розробити довгостроковий план підтримки.

У 2024 році Economist у лютому, вересні та листопаді поміщав тему війни в Україні на обкладинку номера. На останній обкладинці був напис: «Найменш погана угода для України».

Американський журнал Time у лютому 2022 року випустив один номер, де головною темою була війна в Україні, а в березні – чотири. На одній із обкладинок була цитата українською мовою: «Життя переможе смерть, а світло – темряву».

У травні на обкладинці Time був Зеленський, а у липні – його дружина Олена. У жовтні головною темою номера була стаття про тодішнього головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. У грудні Time визнав Зеленського та народ України «Людиною року».

У 2023 році тема війни тричі була головною у журналі Time – у лютому, липні та жовтні. В 2024 році Україна лише в лютому була на обкладинці американського журналу.

Французький тижневик L'Express присвятив дві обкладинки Україні у березні 2022 року: на одній було фото Зеленського у касці, на другій – путін та Сі Цзіньпін. У квітні, травні, серпні та листопаді журнал по одному разу поміщав на обкладинку тему війни росії проти України. Наприклад, серпневий випуск було присвячено портрету українців під час війни.

В 2023 році Україна була на обкладинці французького журналу в лютому (з підписом «Україна має перемогти»), серпні (з портретом Зеленського) та листопаді (з портретом Олени Зеленської).

У 2024 році темі війни було присвячено чотири обкладинки – у січні, лютому, травні та листопаді.

У лютому цього року Україна знову опинилася у центрі уваги журналу L'Express. На обкладинку поміщені путін і Дональд Трамп із написом: «Україна: перед лицем Трампа та путіна Європа стерта».

Нагадаємо, Володимир Зеленський заявив, що він готовий покинути пост президента , якщо це означатиме мир в Україні чи членство в НАТО.

Він також сказав, що завершити війну цього тижня неможливо , оскільки поки що Україна не отримала всіх гарантій безпеки.

Як часто тема війни в Україні з'являлася на обкладинках провідних світових видань

Джерело: www.slovoidilo.ua (Політика)