Вучич назвав помилкою голосування Сербії за українську резолюцію Генасамблеї ООН

25 лютого 2025 р. 12:34

25 лютого 2025 р. 12:34


Сербії 24 лютого не слід було підтримувати резолюцію Генеральної асамблеї ООН, яка засуджує повномасштабне вторгнення російських військ в Україну. Про це заявив президент балканської країни Александар Вучич, слова якого цитує РТС .

На його думку, Сербії треба було утриматися під час голосування.

«Я думаю, що Сербія сьогодні припустилася помилки. Я вибачаюся перед громадянами Сербії за це і беру провину за це на себе», – сказав Вучич.

Він пояснив, що через велику завантаженість не встиг розібратися з резолюцією, підготовленою Україною та її європейськими союзниками. «На мою думку, ми мали утриматися і щодо європейської резолюції (так, як це Сербія вчинила з американським проєктом – ред.). І, як ви бачите, я говорю це в той час, коли цілком очевидно, що через це я втрачу прихильність чи політичні бали в ЄС», – додав президент Сербії.

Речник президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що в Кремлі «безумовно почули, безумовно прийняли» вибачення Вучича. «Справді трапляються технічні помилки. І, звичайно, така оперативна реакція глави держави вельми імпонує нам», – сказав Пєсков на брифінгу 25 лютого. Зі слів речника випливає, нібито Вучич просив вибачення перед Росією, а не перед громадянами Сербії.

Генеральна асамблея ООН на засіданні 24 лютого ухвалила дві резолюції про російсько-українську війну. Першою Генасамблея ухвалила резолюцію, яку підготували країни Євросоюзу та Україна. Вона закликає до деескалації, якнайшвидшого припинення бойових дій, мирного врегулювання війни. Також текст містить підтвердження територіальної цілісності України і засуджує вторгнення Росії. За проголосували 93 країни (в тому числі і Сербія), проти – 18, утрималися – 65. Серед тих, хто проголосував проти резолюції – США, Росія, Білорусь, КНДР та Угорщина.

Згодом Генасамблея проголосувала за резолюцію «Шлях до миру», підготовлену США. У цю резолюцію внесли поправки європейських країн, зокрема слова «конфлікт між РФ та Україною» замінили на слова «повномасштабне вторгнення» Росії. За проєкт резолюції проголосували 92 країни, проти виступили вісім, включно з Росією, а 73 утрималися від голосування, серед них були й автори тексту зі США, які не погодилися з європейськими правками.

Вучич назвав помилкою голосування Сербії за українську резолюцію Генасамблеї ООН

Джерело: Радіо Свобода Україна