Світовий банк порахував, скільки грошей насправді потрібно на відбудову України

25 лютого 2025 р. 13:15

25 лютого 2025 р. 13:15


Нові дані Світового банку перевищують попередню оцінку на $38 млрд. За словами Шмигаля, держава вже визначила основні принципи відбудови: відбудувати краще, ніж було, принципи безпечності, енергоефективності, безбар’єрності та інклюзивності.

У 2025 році за підтримки донорів уряд України виділив $7,37 млрд на вирішення пріоритетних завдань у таких сферах, як житло, освіта, охорона здоров'я, соціальний захист, енергетика тощо. При цьому загальний дефіцит фінансування потреб на відновлення та відбудову у 2025 році становить $9,96 млрд.

Зазначається, що пряма шкода в Україні наразі сягнула $176 млрд, порівняно зі $152 млрд в оцінці RDNA3, оприлюдненій у лютому 2024 року.

«Найбільш постраждалими секторами є житловий сектор, транспорт, енергетика, торгівля та промисловість, а також освіта. Згідно з поточною оцінкою, 13% загального житлового фонду було пошкоджено або зруйновано, від чого постраждали понад 2,5 млн домогосподарств», – йдеться у дослідженні.

В енергетичному секторі кількість пошкоджених або зруйнованих об'єктів зросла на 70% з моменту проведення RDNA3, включно з виробництвом, передачею, розподільчою інфраструктурою та централізованим теплопостачанням. Близько 72% від загальної шкоди припадає на всі сектори, розташованих найближче до лінії зіткнення областей (Донецької, Харківської, Луганської, Запорізької та Херсонської), а також Київської області.

Від загальної суми потреб у довгостроковій перспективі, потреби на відбудову та відновлення є найвищими у житловому секторі – майже $84 млрд. Далі йдуть транспортний сектор (майже $78 млрд), енергетика і видобувна галузь ($68 млрд), торгівля і промисловість (понад $64 млрд) і сільське господарство (понад $55 млрд). У всіх секторах витрати лише на розчищення залишків руйнувань та управління ними сягають майже $13 млрд.

Як повідомлялося, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що відбудова України може коштувати €500 млрд .

До слова, Російська Федерація може погодитися на використання $300 млрд заморожених активів для відновлення України, але наполягатиме на тому, щоб частина коштів пішла на відновлення окупованих Росією територій.

Світовий банк порахував, скільки грошей насправді потрібно на відбудову України

Джерело: Главком