вологість:
тиск:
вітер:
Американська розвідка назвала найбільшу військову та кіберзагрозу для США
Китай залишається головною військовою і кіберзагрозою для США, згідно з опублікованою у вівторок, 25 березня, доповіддю американських розвідувальних служб, у якій також йдеться про те, що Пекін досягає “стійкого, але нерівномірного” прогресу в розвитку потенціалу, який може використати для захоплення Тайваню , повідомляє Reuters .
Китай має можливість завдати удару по США звичайним озброєнням, “скомпрометувати” американську інфраструктуру за допомогою кібератак і націлитися на американські космічні об'єкти, йдеться в щорічній оцінці загроз розвідувального співтовариства Штатів. Також, згідно з оцінкою, Пекін прагне витіснити США як провідну державу в галузі штучного інтелекту до 2030 року.
Росія, разом з Іраном, Північною Кореєю і Китаєм, прагне кинути виклик США за допомогою цілеспрямованих кампаній для отримання переваги, а війна Москви проти України дала РФ “безліч уроків боротьби із західною зброєю і розвідкою в умовах широкомасштабної війни”, йдеться в доповіді.
Крім того, згідно з оцінками, Народно-визвольна армія Китаю (НВАК), ймовірно, планує використовувати великі мовні моделі (LLM) для створення фейкових новин та мереж для атак.
“Китайські військові розгортають передові можливості, включаючи гіперзвукову зброю, літаки-невидимки, сучасні підводні човни, потужніші засоби космічної та кібернетичної війни й більший арсенал ядерної зброї”, - заявила комітету Сенату директор Національної розвідки США Тулсі Габбард.
Вона назвала Пекін “найздібнішим стратегічним конкурентом Вашингтона”.
“Китай майже напевно має багатогранну стратегію національного рівня, спрямовану на витіснення Сполучених Штатів як найвпливовішої світової держави у сфері ШІ до 2030 року”, - йдеться в доповіді.
Слухання в комітеті Сенату “затьмарили” сенатори-демократи, які допитували директора ЦРУ і Габбард через скандал із секретним чатом у Signal. Тим часом низка сенаторів-республіканців зосередили свої допити на нелегальних іммігрантах у США.
У звіті розвідки зазначається, що масштабна нелегальна імміграція призвела до перевантаження американської інфраструктури й “дозволила визнаним або підозрюваним терористам перетнути кордон Штатів”.
Розвідувальні служби заявили, що Іран намагається розвивати мережі всередині США і націлюватися на колишніх і чинних американських чиновників.
У той час як Тегеран продовжує вдосконалювати свої ракетні системи та БПЛА власного виробництва, а також озброювати “терористів-однодумців і бойовиків”, США продовжують вважати, що Іран “не створює ядерну зброю”, йдеться в доповіді.
Занепокоєння США щодо Китаю займають близько третини 33-сторінкового звіту, в якому йдеться також про те, що Пекін має намір посилити військовий і економічний тиск на Тайвань, який вважає своєю територією.
“НВАК, імовірно, робить стійкий, але нерівномірний прогрес у розвитку потенціалу, який може використати у спробі захопити Тайвань і стримати, а в разі необхідності й розгромити військове втручання США”, - йдеться в доповіді.
Ще розвідувальні служби США заявили, що довгостроковою метою Китаю є розширення доступу до природних ресурсів Гренландії й використання цього як “ключового стратегічного плацдарму” в Арктиці.
Проте, як зазначається у звіті, Пекін зіштовхується з внутрішніми проблемами, включаючи корупцію, демографічний дисбаланс, а також фіскальні й економічні негаразди, які можуть підірвати позиції керівної Комуністичної партії всередині країни.
Економічне зростання Китаю, ймовірно, продовжить сповільнюватися через низьку довіру споживачів та інвесторів, а китайські чиновники, схоже, готуються до посилення економічної напруги з США, вважає американська розвідка.
Повідомлялося, що після вступу Дональда Трампа на посаду президента США відносини між Пекіном і Вашингтоном напружені. Глава Білого дому розпочав нову торговельну війну з Пекіном, запровадивши 20-відсоткові тарифи на імпорт з Китаю. Пекін у відповідь запровадив тарифи на американські товари на суму близько $22 мільярдів доларів.
З часу повернення Трампа до Білого дому також було дуже мало переговорів на вищому рівні між США і Китаєм, за винятком однієї телефонної розмови між американським президентом та китайським лідером Сі Цзіньпіном. Нещодавно Трамп заявляв, що Сі відвідає США в “не дуже віддаленому майбутньому”. Водночас, ЗМІ, посилаючись на джерела, ознайомлені з розмовами у Вашингтоні та Пекіні, стверджують, що про поїздку китайського лідера до Америки поки не йдеться.

Новини рубріки

Переведення годинників на літній час: коли та куди крутити стрілки, цікаві факти, вплив на здоров'я
29 березня 2025 р. 09:06

Автострахування: платить «Славута» — користується «Мерседес»
29 березня 2025 р. 08:55

РФ атакувала 172 безпілотниками - майже сотню збила ППО
29 березня 2025 р. 08:55