вологість:
тиск:
вітер:
Викраденого інженера з Запорізької АЕС ув'язнено у Росії на 19 років колонії суворого режиму
"Сьогодні, 26 березня, так званий «російський суд» засудив енергодарця, працівника Запорізької АЕС Сергія Потинга до 19 років позбавлення волі, - написав він. - Його визнали винним за повністю сфабрикованими звинуваченнями та засудили до 19 років колонії суворого режиму".
Сергій Потинг – інженер Запорізької АЕС, цивільний, якого окупанти полонили ще 23 червня 2023 року та незаконно утримують майже 2 роки, а тепер засудили за сфабрикованими звинуваченнями у "тероризмі".
"Очевидно, що це помста за його відданість Україні. Життя та здоровʼя чоловіка під загрозою! Сьогодні ми отримали ще один доказ того, що росія не зупиняється перед репресіями проти мирних українців. Ми не маємо права мовчати! Закликаємо міжнародну спільноту, дипломатів, правозахисників докласти всіх зусиль для звільнення Сергія та всіх цивільних полонених!" - звернувся Дмитро Орлов до всіх небайдужих.
Нагадаємо, 23 червня 2023 року викрали з охорони праці ЦТАВ тимчасово окупованої Запорізької АЕС Сергія Потинга, який продовжував працювати на станції. НАЕК "Енергоатом" звернулися до генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі й міжнародної спільноти із закликом допомогти звільнити усіх співробітників ЗАЕС, яких тримають у полоні росіяни, але результатів поки що немає.
Нагадаємо, коли президент США Дональд Трамп заявляв, що говоритиме по телефону із Владіміром Путіним «про землю, про електростанції», він не вдавався до конкретики, однак йшлося, найімовірніше, про окуповану Запорізьку атомну електростанцію. Представник Трампа Стів Віткофф натякав, що АЕС може стати розмінною монетою для Росії. Водночас ситуація на електростанції є доволі складною та дуже ризикованою для ядерної безпеки.
Через війну ЗАЕС втратила стабільне постачання води та електроенергії . При цьому всі шість ядерних реакторів працюють у «холодному стані» та потребують регулярного технічного обслуговування та інспекцій спостерігачами з Міжнародного агентства з атомної енергії.
Раніше на станції працювало 11 тисяч з 53 тисяч жителів Енергодара. Після окупації близько 2000 попередніх співробітників підписали контракти на роботу з Росатомом. Водночас ще понад 2000 «працівників» Росатом найняв з вулиці, без відповідного досвіду та кваліфікації, що несе загрозу техногенної катастрофи.

Новини рубріки

Трамп опублікував агітаційний ролик про Гренландію
29 березня 2025 р. 18:04

На Хмельниччині чоловік проігнорував три повістки: заявив, що у нього тиск
29 березня 2025 р. 18:04

Кількість загиблих від землетрусу в М'янмі перевищила 1600 осіб
29 березня 2025 р. 18:04