вологість:
тиск:
вітер:
Не заманять додому: як вплине на українських біженців перемир'я на війні РФ, — The Economist
Після оголошення режиму припинення вогню з України можуть виїхати 500 тисяч чоловіків, написали журналісти.
Європейський Союз не діятиме як Сполучені Штати Америки, тому не скасовуватиме захист для українських біженців . Тим часом громадяни України, які виїхали за кордон через російське вторгнення, побоюються вертатись навіть після завершення війни. Про те, чому біженці можуть назавжди лишитись в Європі, написало видання The Economist.
Видання звернулось до дослідження Центру економічної стратегії (CES), яке спитало українців, чи планують вони вертатись додому. З'ясувалось, що кількість людей, які хотіли б повернутись, досягає 48%. Ці результати в півтора раза менші, ніж у 2022 році (78%). Респонденти пояснили, що беруть до уваги не лише сам факт завершення війни, а й те, як саме вона завершиться. На сьогодні ясно, що Україна не матиме захисту НАТО і не стане членом ЄС. При цьому п'ята частина країна лишиться в окупації. З огляду на це припинення вогню не викликає в людей особливої довіри, написало The Economist.
"Багато українців побоюються, що Росія незабаром знову нападе", — підсумовується у статті.
Ще одне питання, якого торкнулось видання, — додатковий вплив призупинення бойових дій на демографію. Через режим припинення вогню з України може виїхати 500 тис. чоловіків, написало The Economist.
"Оскільки це було б катастрофою для українського ринку праці та для його здатності захищатися, країна вагатиметься пом’якшувати обмеження", — пояснили журналісти.
У статті також описали ситуацію з тимчасовим захистом ЄС та становищем українців. У Європі на сьогодні перебуває 4,2 млн громадян України і ЄС, швидше за все, продовжить цей статус у березні 2026 року. Рівень безробіття відрізняється від країни до країни. Наприклад, у Польщі зайняті 67% біженців і це, переважно, жінки з дітьми. В Німеччині — 43%, в Іспанії та Італії — ще нижче. Жінки працюють на низькокваліфікованих роботах, але не бачать майбутнього в Україні, ідеться у статті.
"Навіть якщо війна закінчиться зараз, вона почнеться знову. За таких обставин яка мати захоче забрати свого сина в Україну", — навели журналісти думку українки, який не бажає "грати в азартне майбутнє з двома дітьми".
Українські біженці — деталі
Зазначимо, у лютому 2025 року Фокус писав про можливі зміни в статусі українських біженців в Німеччині. Видання DW пояснило, що зміни залежать від партій, які обираються до Бундестагу. Зокрема, частина політичних сил хотіли б збільшити інтеграцію жінок з України, а для цього — зменшити соціальну допомогу.
Нагадуємо, дані Євростат показали, що українські біженці , які перебувають в Польщі, намагаються виїхати в іншу країну.

Новини рубріки

DeepState: Росіяни просунулися біля трьох населених пунктів на Донеччині
31 березня 2025 р. 01:13

У понеділок у низці регіонів дощі, температура до 18°
31 березня 2025 р. 01:13

Зеленський: Внаслідок атаки на Харків 29 березня постраждали 55 людей, двоє загиблих
31 березня 2025 р. 01:13