вологість:
тиск:
вітер:
Путін пропонує ввести в Україні «зовнішнє управління». Що він задумав і як йому відповіли?
Президент Росії Володимир Путін 27 березня заявив , що в Україні необхідно запровадити «зовнішнє тимчасове управління» під егідою ООН та США. Це, каже він, може бути необхідним, щоб провести в Україні «демократичні вибори» і «привести до влади дієздатний уряд, який користується довірою народу», з яким можна було б вести переговори про мир. Про це Путін заявив під час візиту на Північний флот у Мурманську, інформує телеканал « Настоящее время », створений Радіо Свобода з участю Голосу Америки.
Володимир Путін давно скаржиться, що влада України не є законним переговорним партнером, оскільки президент Володимир Зеленський залишається при владі після закінчення свого п'ятирічного мандату, пише Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода.
Вибори в Україні не відбуваються через повномасштабне вторгнення Росії та постійні російські удари по українських містах. Через що в країні запровадили воєнний стан, під час якого, згідно з українськими законами, виборчий процес неможливий.
Путін повторив, що вважає нинішнє керівництво України нелегітимним, тому чинить опір підписанню з ним будь-яких документів. Разом з тим, Путін заявляє про «готовність до мирного врегулювання», і водночас не втомлюється повторювати, що Росія «наполегливо та впевнено рухається до досягнення всіх цілей, заявлених на початку» повномасштабного вторгнення в Україну .
На ці заяви російського президента відповів радник президента України з питань комунікацій Дмитро Литвин .
«Якщо Путін знову намагається зрозуміти, з ким йому потрібно взаємодіяти, щоб серйозно рухатися до припинення цієї війни, можливо, йому просто варто прийняти пігулки, щоб запустити мозкову діяльність – якщо тільки такі пігулки все ще на нього діють», – написав він у соцмережі Х.
Кореспондент агентства Reuters Стів Голланд у соцмережі Х написав , що представник Ради нацбезпеки Білого дому Джеймс Г’юїтт , відповідаючи на запитання про висловлювання Путіна, заявив, що система управління в Україні визначається її Конституцією та народом країни .
«Просто Путін хоче війни. Що може людина, яка хоче війни сказати на переговорах про мир?» – а ці слова сказав президент України Володимир Зеленський на брифінгу після саміту в Парижі, головною темою якого були гарантії безпеки для України.
No media source currently available
Також Володимир Зеленський сказав , що Росія готує новий наступ одразу на три області України вже цієї весни. Це було обґрунтування того, чому Україні потрібні європейські «сили стримування». Водночас він в унісон із європейськими лідерами наполіг, що головна гарантія безпеки – це Збройні сили України.
Президент Франції Емманюель Макрон після саміту у Парижі оголосив, що Великобританія та Франція планують відправити найближчими днями в Україну групу військових. Поки що – для консультацій, як посилити ЗСУ.
Франко-британська делегація детальніше вивчатиме параметри допомоги ЗСУ як першої лінії стримування Росії, майбутня місія від кількох країн – як другої лінії. При цьому Макрон чітко зазначив: європейський контингент не виконуватиме функцію миротворців, оскільки з цього питання немає згоди.
Агентство Associated Press з посиланням на французького чиновника пише , що розмістити франко-британські війська можуть уздовж лінії Дніпра, подалі від лінії фронту, а може, й на західних кордонах України. І Франція, і Британія повторили, що сподіваються на підтримку США.
Чим можуть займатися ці війська в Україні, в ефірі телеканалу «Настоящее время», створеного Радіо Свобода з участю Голосу Америки, прокоментував український політолог-міжнародник, експерт центру «Об'єднана Україна» Дмитро Левусь.
«Поки мова йде не про участь у війні, але мова може йти про стабілізаційну функцію, логістичні операції, операції з прикриття з використанням ППО та авіації, – пояснює він. – Я думаю, що набір може бути дуже великий і поки говорити трошки рано. Зрозуміло, що зараз виробляється модальність цієї місії. Але навіть та динаміка, порівняно з минулим роком, коли ця ідея вперше прозвучала, говорить про те, що це буде. Питання – коли і у якому форматі».
|

Новини рубріки

Росія завдала ракетного удару по місту на Харківщині: двоє поранених
31 березня 2025 р. 12:42

Марін Ле Пен визнали винною у розтраті коштів Європарламенту
31 березня 2025 р. 12:38

Le Figaro: Путін зі 100% ймовірністю може вторгнутися до однієї з країн Європи
31 березня 2025 р. 12:38