вологість:
тиск:
вітер:
До Києва прибули очільники МЗС Німеччини та Литви
До Києва 1 квітня прибули очільники міністерств закордонних справ Німеччини Анналена Бербок та Литви Кястусіс Будріс. У дипломатичних відомствах цих країн повідомили, які питання Бербк та Будріс обговорять у Києві з українськими колегами.
«Прибув до вільного Києва, щоб висловити непохитну підтримку Литви мужньому українському народу. Ми будемо продовжувати стояти на вашому боці у вашій боротьбі за свободу та суверенітет. Литва підтримує сильну, стійку та квітучу Україну в ЄС. Разом до перемоги!», – написав Будріс у соцмережі Х.
Arrived to free
#Kyiv
to express Lithuania’s unwavering support to brave Ukrainian nation.
We will continue standing by your side in your fight for freedom& sovereignty.
Lithuania supports strong, resilient& prosperous
#Ukraine
in the EU. Razom do peremogi! 🇱🇹🇺🇦
pic.twitter.com/WOnm5fgM9S
У МЗС Литви додали , що це другий візит Будріса в Україну на цій посаді. У Києві в рамках візиту заплановане офіційне відкриття програми підтримки євроінтеграції України Ukraine2EU, яку реалізують Литва та Данія.
Також запланована зустріч Будріса з президентом України Володимиром Зеленським, міністром закордонних справ Андрієм Сибігою та віцепрем’єр-міністром з питань євроатлантичної інтеграції, міністром юстиції Ольгою Стефанішиною. Під час робочих зустрічей сторони обговорюватимуть ситуацію на лінії фронту, зусилля щодо домовленості про припинення вогню, гарантії безпеки України, пріоритети військової, дипломатичної, фінансової та гуманітарної допомоги, заходи стримування Росії, прогрес інтеграції Української держави до ЄС.
Про візит до України Анналени Бербок повідомило німецьке МЗС. Там зазначили, що це 11 візит міністерки до Києва з початку перебування на цій посаді. Бербок має зустрітися з українськими політиками та представниками громадськості. В рамках візиту очільниця МЗС Німеччини обговорить кроки, які Україна робить на шляху до членства в ЄС навіть попри те, що війна, розв’язана РФ, не припиняється.
«Німеччина не залишить на самоті народ України – наших європейських сусідів. Рішення нинішніх і майбутніх правлячих партій надати додаткові 3 мільярди євро на короткострокову підтримку Україні та надати ще 8,25 мільярда євро на військову підтримку до 2029 року є вираженням цієї твердої міжпартійної солідарності та відданості. Історичні зміни до Основного Закону також є чітким свідченням того, що ми серйозно налаштовані на подальшу підтримку України та нашої європейської безпеки», – зазначила Бербок.
„Wir wollen weiter in einem Europa leben, in dem die Stärke des Rechts über dem Recht des Stärkeren steht.“ @ABaerbock ist in die Ukraine gereist. Warum ihr Besuch ganz im Zeichen europäischer Sicherheit steht: https://t.co/BshwjczDGF
Раніше повідомлялося, що Зеленський обговорив з прем’єр-міністром Британії Кіром Стармером приїзд в Україну представників Генштабів «коаліції охочих» . Ця зустріч має відбутися наприкінці цього тижня в Україні.
Саміт «коаліції охочих» у Парижі краще було б називати «коаліцією нерішучих», адже він закінчився з мінімальним результатом, пише у своєму матеріалі для ZN.UA « Коаліція нерішучих». Чому плани розміщення європейських військ в Україні буксують » редактор відділу міжнародної політики Володимир Кравченко . Він наголосив, що лідери країн так і не вийшли з публічним зобов’язанням відправити свої війська в нашу країну, а замість цього домовилися відправити до Києва групу, яка визначатиме чисельність потенційного контингенту та місця дислокації.

Новини рубріки

Президент Фінляндії назвав найкращий спосіб зупинити війну РФ проти України
02 квітня 2025 р. 16:03

У Києві закриють шість станцій метро: як дістатися додому на вихідних
02 квітня 2025 р. 16:01

Зеленський відзначив роботу дніпровських медиків: З 40 000 поранених бійців вони врятували 96%
02 квітня 2025 р. 15:56