«Підпишіть петицію»: аферисти вигадали нову схему

02 квітня 2025 р. 22:26

02 квітня 2025 р. 22:26


Шахраї почали використовувати фейкові посилання нібито на сторінку «Електронних петицій» задля викрадення персональних даних користувачів. Про це повідомляє « Главком » з посиланням на Міністерство внутрішніх страв України .

Як працює схема?

Спершу українці отримують повідомлення з проханням підписати петицію про присвоєння почесного звання та посилання на фейкову сторінку, де треба ввести авторизаційні дані. Далі ділки отримують доступ до акаунтів жертв.

Як розпізнати шахрайський сайт?

Перше правило – перевіряйте URL-адресу сайту. У шахраїв вона буде містити зайві символи, помилки або домен, схожий на офіційний. Підозрілі повідомлення з незнайомих номерів чи адрес можуть бути частиною афери.

Що робити, якщо отримали підозріле повідомлення?

  • Не переходьте за посиланням
  • Не вводьте особисті дані
  • Перевіряйте офіційні джерела
  • Повідомляйте про такі випадки кіберполіції

За даними кіберполіції України, шахрайство через фейкові посилання є однією з найпоширеніших кіберзагроз. У 2024 році було зафіксовано понад 12 тисяч випадків викрадення даних через фішингові сайти.

Нагадаємо, «Громадський активіст» через афери привласнив три квартири у Києві. Київська міська прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт проти 48-річного киянина, який, використовуючи підроблені документи та видаючи себе за родича померлих власників, успадкував три квартири у столиці.

«Підпишіть петицію»: аферисти вигадали нову схему

Джерело: Главком

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua