"День визволення" американської економіки: що говорять у світі про введені Трампом мита

03 квітня 2025 р. 08:14

03 квітня 2025 р. 08:14


Президент США Дональд Трамп 2 квітня оголосив про запровадження масштабних мит, які стануть частиною його економічної політики щодо перегляду торговельних відносин з іншими країнами. Адміністрація Білого дому наполягає, що ці заходи спрямовані на зміцнення американської економіки, однак експерти застерігають, що вони можуть призвести до уповільнення глобального зростання та загострення торговельних суперечок.

Мінімальне впроваджене мито  на товари, що ввозяться до США, становить 10%.

Як на цю подію реагують представники країн.

Європейський Союз пообіцяв вжити заходів у відповідь.

«Заява президента Трампа є серйозним ударом по світовій економіці. Ми готуємося до подальших контрзаходів, щоб захистити наші інтереси та бізнес, якщо переговори проваляться» , – заявила президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн у відеозверненні.

Китай обіцяє вжити контрзаходів для захисту власних інтересів.

«Китай категорично виступає проти "взаємних мит" США і ухвалить рішучі контрзаходи для захисту своїх прав та інтересів», –, заявив офіційний представник Міністерства комерції КНР.

Сесілі Мірсет, міністр торгівлі та промисловості Норвегії.:

«Ми робимо розрахунки і вивчаємо те, що надійшло. Але очевидно, що це серйозно для світової економіки, і це критично для Норвегії. Те, що ми маємо на перший погляд - це 20% тарифів для Європейського Союзу) і щонайменше 10-15% для Норвегії. Це має велике значення, тому що ми також відправляємо багато експорту до ЄС. Отже, це також вплине на нас. Це серйозний день, і зараз ми повинні мати уявлення про те, що це насправді означає для Норвегії» , – заявила вона  норвезькому державному мовнику NRK.

Карін Келлер-Суттер, президент Швейцарської федерації.

«Федеральна рада взяла до відома рішення США щодо тарифів. Вона швидко визначить наступні кроки. Пріоритетом є довгострокові економічні інтереси країни. Повага до міжнародного права і вільна торгівля мають фундаментальне значення» , – відреагувала вона у дописі на Х.

Прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон:

«Швеція продовжуватиме відстоювати вільну торгівлю і міжнародне співробітництво. Вільне підприємництво і конкуренція заклали основи успіху Заходу. Ось чому американці можуть слухати музику на шведському Spotify, а ми, шведи, можемо слухати ту ж саму музику на наших американських айфонах. Ось чому я глибоко шкодую про шлях, на який стали США, прагнучи обмежити торгівлю вищими тарифами», – сказав він у відеозверненні.

Прем’єр-міністр Австралії Ентоні Албанезе засудив 10% мита президента США Дональда Трампа на експорт країни як «абсолютно необґрунтовані».

«Ці тарифи не є неочікуваними, але дозвольте мені сказати, що вони абсолютно необґрунтовані. Це не вчинок друга. Сьогоднішнє рішення посилить невизначеність у світовій економіці – і це призведе до зростання витрат для американських домогосподарств», – сказав Албанезе на спільній прес-конференції з міністром закордонних справ Пенні Вонг і міністром торгівлі Доном Фарреллом.

Ірландський прем'єр-міністр Міхаель Мартін:

«Моїм пріоритетом, як і пріоритетом уряду, є захист ірландських робочих місць та ірландської економіки. І ми будемо працювати з нашими компаніями, багатонаціональними компаніями та ірландськими компаніями, щоб зорієнтуватися в майбутньому періоді», – заявив він у  відео, розміщеному на X.

Він також сказав, що Ірландія працюватиме з Європейським Союзом, щоб стати на «шлях переговорів зі США з метою обмежити шкоду від цих тарифів».

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск:

«Дружба означає партнерство. Партнерство означає справді взаємні тарифи. Потрібні адекватні рішення», – прокоментував він.

Міністр закордонних справ Данії Ларс Льокке Расмуссен:

«Я не можу зрозуміти, чому США хочуть розпочати торговельну війну проти Європи. Ніхто не виграє, всі програють. Замість того, щоб зводити стіни, ми повинні знищити бар'єри. Європа буде стояти об'єднаною. Європа дасть сильну і пропорційну відповідь», – заявив він на Х.

Прем’єр-міністр Таїланду Патонгтарна Чинавата заявила, що її країна прагнутиме переговорів зі США щодо мит, одночасно працюючи над короткостроковим планом, щоб зменшити їх вплив на місцевих експортерів і виробників. У Таїланді ввели 36% збору.

«Ми можемо вести переговори та коригувати наші податки, щоб вони були більш розумними», – зазначила вона.

"День визволення" американської економіки: що говорять у світі про введені Трампом мита

Джерело: zn.ua (Політика)