вологість:
тиск:
вітер:
Кличко повідомив про нові звільнення посадовців, що засвітились на «плівках Комарницького»
Так, про звільнення заступника голови КМДА Петра Оленича , заступника керівника КП «Київблагоустрій» Олексія Мушти та заступника директора КП «Спецжитлофонд» Юрія Леонова мер Києва повідомив ще 13 березня. Однак тоді він також анонсував низку інших звільнень.
Так, станом на 3 квітня також звільнили:
- депутата Київради, голову земельної комісії Михайла Терентьєва – з посади директора КП «Інженерний центр»;
- директора КП «Київський інститут земельних відносин» Ігоря Долинського ;
- директора КП «Спецжитлофонд» Володимира Шарія ;
- заступницю директора Департаменту містобудування та архітектури Валентину Святину .
Що стосується директора КП «Фінансова компанія «Житлоінвест» Віктора Погребного , то він за словами Кличка, перебуває на лікарняному. Тому цього посадовця міський голова пообіцяв звільнити одразу, як той вийде на роботу.
Тим часом фракція Київради УДАР почала процедуру, аби відкликати Терентьєва з депутатів. Адже він є підозрюваний у справі про корупцію в Києві.
«Щодо інших посадовців, імена, яких лунали в журналістському розслідуванні. У них невизначений процесуальний статус у кримінальному провадженні. А у Володимира Бондаренка – статус свідка. І його, як секретаря Київради, обирали депутати. Вони і можуть його звільнити. Відповідно до регламенту Київради та процедур», – додав Кличко.
За його словами, Бондаренка відсторонили від підготовки та ведення засідань Київради. Поки все це робитиме сам Кличко.
Нагадаємо, 6 лютого НАБУ провело слідчі дії щодо бізнесмена Дениса Комарницького. Згодом Бюро повідомило, що спільно зі Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою здійснює масштабну операцію «Чисте місто», спрямовану на викриття корупційних схем у Київській міській раді.
У межах цієї справи Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід для кількох фігурантів. Заступника голови КМДА Петра Оленича 7 лютого взяли під варту на два місяці із правом на заставу в розмірі 15 мільйонів гривень. А 21 лютого стало відомо, що він вийшов із СІЗО . Вже в березні стало відомо, що Михайло Терентьєв, Юрій Леонов та Олексій Мушта також вийшли із СІЗО під застави .
10 лютого з’явилася інформація, що Денис Комарницький намагався залишити Україну, після чого його оголосили в розшук. Щоправда, згодом з’ясувалося, що втекти він таки зміг. Як повідомив наш співрозмовник, кордон «смотрящому за Києвом» допомогли перетнути «представники прикордонної служби, а також — правоохоронних органів або спецслужб, яких він годував з руки».
Детальніше про махінації із землею читайте у статті Інни Ведернікової « Корупція в Києві. Хто замовив НАБУ бек-офіс Комарницького та до чого тут Банкова? », а також у статті Георгія Могильного « Будинки-привиди й «туалетні схеми» в законі. Чому постріли НАБУ та САП можуть бути холостими ».

Новини рубріки

Мита Трампа ставлять ультраправих лідерів Європи в незручне становище – Politico
04 квітня 2025 р. 05:57

Радники Трампа виступають проти дзвінка Путіну: яка причина
04 квітня 2025 р. 05:42

ISW: Економічні та військові виклики підривають здатність Росії вести війну
04 квітня 2025 р. 05:42