вологість:
тиск:
вітер:
Ціни на нафту падають через збільшення видобутку країнами ОПЕК+ та американські мита
У четвер, 3 квітня, відбулося падіння цін на нафту та акцій виробників через те, що організація ОПЕК+ несподівано оголосила про плани збільшити видобуток сирої нафти саме тоді, коли нові мита Дональда Трампа викликають побоювання щодо глобального економічного спаду.
Як пише Financial Times, восьмеро членів ОПЕК+, включаючи Саудівську Аравію та Росію, заявили, що в травні потроять заплановане збільшення видобутку нафти та зобов’язалися упродовж наступних 18 місяців скасувати скорочення видобутку.
Цей крок був зроблений через кілька годин після того, як президент США Дональд Трамп встановив новий митний режим, який, на думку інвесторів, є більш суворим, ніж очікувалося, і підвищує ризик глобальної економічної рецесії.
Ці події призвели до падіння ціни на нафту марки Brent, світового еталонного рівня, на 7% до 69,60 доларів у другій половині дня.
WTI, еталонний показник США, впав на 7,6% до 66,21 долара.
Водночас і акції виробників нафти впали через загрозу зниження цін на чорне золото. Станом на 13:00 у Нью-Йорку акції ExxonMobil впали на 4% до 113,63 долара, Chevron — на 5%, а акції Occidental Petroleum — на 9%. Індекс енергетики S&P 500 впав більш ніж на 6%.
Незважаючи на занепокоєння з приводу шкоди глобальному зростанню від мит, восьмеро членів ОПЕК+ заявили, що у травні збільшать видобуток на 411 тисяч барелів на день, замість запланованих раніше 122 тисяч барелів.
Члени організаіцї, які провели віртуальну зустріч у четвер, заявили, що прийняли це рішення «з огляду на триваючі здорові ринкові основи та позитивну ринкову перспективу».
Упродовж останніх трьох років члени ОПЕК+ стримували видобуток, скоротивши сукупний видобуток майже на шість мільйонів барелів на день, щоб підвищити ціни на нафту.
Спочатку це було ефективним, допомагаючи підтримувати ціни на нафту на рівні вище 90 доларів за барель впродовж більшої частини 2022 року.
Але з часом скорочення стали менш ефективними через слабке зростання попиту, збільшення видобутку нафти в інших місцях і перевищення деякими членами ОПЕК+ своїх квот.
У відповідь група під керівництвом Саудівської Аравії цього тижня почала скасовувати деякі з раніше вжитих заходів. Рішення було прийнято після періоду посилення напруги між такими членами, як Казахстан, який постійно перевищував свою квоту, та іншими, такими як Саудівська Аравія, на яку припала найбільша частка скорочень.
Нафта стала найбільш постраждалим товаром у четвер, однак ціни на кілька інших товарів, зокрема на мідь, алюміній та уран, також впали, незважаючи на те, що Білий дім звільнив метали від мит.
Орієнтовні ціни на мідь у Лондоні впали на 3% до рівня нижче 9400 доларів, тоді як алюміній впав на 2% до шестимісячного мінімуму.
«Мита та загальна ескалація торгівлі, швидше за все, призведуть до зростання цін та інфляції... [і], ймовірно, вплинуть на економічне зростання США та глобальне економічне зростання», — вважає Брайан Білл, директор з політики та геополітичних питань у Benchmark Mineral Intelligence.
Він додав, що побоювання глобальної рецесії та загрози зростання інфляції також можуть вдарити по попиту на ключові метали, включаючи мідь.
Аналітики Benchmark зазначають, що попит на ці товари також може постраждати, якщо мита призведуть до зростання цін на продукцію, в якій вони використовуються, наприклад, на алюмінієві контейнери та побутову техніку.
У січні президент США Дональд Трамп заявив, що закликатиме Саудівську Аравію та країни ОПЕК знизити ціни на нафту. Під час виступу на Всесвітньому економічному форумі у Давосі він висловив думку, що це «негайно» припинить російсько-українську війну.

Новини рубріки

Провал оборони Харківщини. Суд змінив запобіжний захід полковнику Лапіну
04 квітня 2025 р. 17:53

Президент Вірменії підписав закон початок вступу країни до Євросоюзу
04 квітня 2025 р. 17:36

Через нічний удар по Харкову загинули батько, мати та їхня 12-річна донька
04 квітня 2025 р. 17:36