вологість:
тиск:
вітер:
Пенсія по інвалідності: чому може не приходити виплата
Попри війну, яку розпочала РФ, українці продовжують отримувати пенсії та інші соцвиплати. Люди з інвалідністю також отримують пенсії. Бувають випадки, коли виплата для таких осіб затримуються або не приходять. Видання Факти ICTV розповіло , що робити коли не приходить пенсія по інвалідності.
Чому не приходить пенсія по інвалідності
Існують такі причини затримки або невиплати пенсії по інвалідності:
- Недостатній страховий стаж – якщо особа з інвалідністю не має необхідного страхового стажу, це може вплинути на призначення або розмір виплат. У таких випадках слід звернутися до управління праці та соціального захисту населення для отримання державної соціальної допомоги.
- Зміни в законодавстві – з 1 січня 2025 року в Україні відбулися зміни в процедурі встановлення інвалідності та підтвердження статусу особи з інвалідністю. Так, невчасне оновлення документів або незнання нових правил може призвести до затримки виплат.
- Технічні або адміністративні збої – проблеми в роботі банківських установ, затримки в обробці документів або інші технічні причини можуть стати причиною невиплати.
У випадку, коли пенсія по інвалідності не надходить, слід переконатися, що всі необхідні документи для отримання виплат є дійсними та відповідають чинному законодавству.
«У разі зміни місця проживання, банківських реквізитів або інших важливих даних необхідно оперативно повідомляти відповідні органи, оскільки це також може вплинути на нарахування допомоги», – йдеться у повідомленні
Що робити, якщо не приходить пенсія по інвалідності
Залежно від ситуації, можна звернутися до:
- Органів соціального захисту населення – насамперед до місцевого управління праці та соціального захисту населення. Вони можуть надати інформацію про стан виплат та можливі причини затримки.
- Пенсійного фонду України – якщо виплати здійснюються через ПФУ, тоді треба звернутися до його територіального відділення для уточнення інформації.
- Банку – за наявності технічних проблем з боку банку необхідно звернутися до відділення, через який здійснюються виплати.
- Гарячої лінії Мінісоцполітики – для оперативного отримання консультації можна зателефонувати на гарячу лінію Міністерства соціальної політики України. Дзвінки приймаються за номерами: (044) 289-86-22, (044) 289-70-60.
Раніше ми писали, як військовому оформити статус особи з інвалідністю внаслідок війни.

Новини рубріки

Норвегія вирішила збільшити допомогу Україні у 2025 році на $4,6 млрд
04 квітня 2025 р. 23:13

Генштаб: Найбільше атак на фронті відбувається на Лиманському напрямку
04 квітня 2025 р. 23:13