вологість:
тиск:
вітер:
Ціни на продукти: якими вони будуть у квітні
У березні в Україні спостерігалося зростання цін на деякі продукти. У квітні також очікується сезонне подорожчання овочів та м'яса. Експерти Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» розповіли виданню «Главред», як зміняться ціни на продукти у другий місяць весни.
Подорожчання овочів
Головна наукова співробітниця відділу аграрного ринку та міжнародної інтеграції Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Інна Сало пояснила, що у квітні очікується незначне сезонне подорожчання овочів. Так, у порівнянні з цінами в березні, вартість деяких овочів може зрости до 5%.
«Перш за все, через втрату якісних показників, що пов’язані переважно зі складнощами зберігання найбільш помітно можуть зрости ціни на капусту білокачанну – до 52,0 грн/кг (+3 %), а також на моркву – до 42,5 грн/кг (+1,6 %). Ціна на картоплю може зрости до 33 грн/кг (+2 %), що, звісно, залежатиме від обсягів постачання, умов зберігання та логістики. Ціна на цибулю ріпчасту, за достатнього рівня пропозиції, залишатиметься практично сталою – до 16 грн/кг», – сказала вона.
Зростання цін на м'ясо
Експерти очікують подорожчання м'яса у квітні. Так, за їх прогнозом, підвищення роздрібних цін на основні види м’яса (яловичина, свинина та курятина) може сягнути до 9%.
Науковиця з «Інституту аграрної економіки» Наталія Копитець пояснила, що на подорожчання м'яса впливають декілька факторів:
- скорочення поголів’я худоби та птиці внаслідок бойових дій у прифронтових районах;
- зростання вартості електроенергії для виробництв і зернових та олійних культур як складників кормів.
Копитець підкреслила, що останній фактор також буде однією з причин подорожчання хлібобулочних виробів – через це хліб може зрости в ціні ще на 1,5-3 % упродовж квітня.
Які продукти можуть подешевшати у квітні
Але у другий місяць весни ціни на деякі продукти в Україні можуть знизитися. За прогнозом експертів, у квітні очікується незначне зниження закупівельних цін на молоко, яке надходить на переробку від сільськогосподарських підприємств. Відповідно це вплине і на роздрібні ціни на молочні продукти – ціни на цю продукцію незначно знизяться.
«За попередніми розрахунками експертів «Інституту аграрної економіки», вартість молокопродуктів у роздрібній торгівельній мережі в квітні цього року буде така: молоко пастеризоване жирністю 2,5 % – 40,6 грн/кг (-1 %), сир кисломолочний (9 %) – 159,4 грн/кг (-0,4 %), сир твердий (50 %) – 302,2 грн/кг (-0,6 %)», – сказав провідний науковий співробітник відділу аграрного ринку та міжнародної інтеграції Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Іван Свиноус.
Нагадаємо, що раніше в Україні подорожчало вершкове масло та гречка.

Новини рубріки

США близькі до запровадження нових санкцій проти росії – Зеленський
05 квітня 2025 р. 00:03

Що означає «примусити Путіна» зупинити війну? Інтерв'ю із радником голови ОП Подоляком
05 квітня 2025 р. 00:01