вологість:
тиск:
вітер:
Зняття з розшуку ТЦК: що змінилося цього року
В Україні триває загальна мобілізація та оголошено воєнний стан. Чоловіки призовного віку в цей час отримують повістки та можуть вступити до лав ЗСУ. В деяких випадках військовозобов’язаних можуть оголосити у розшук.
Фахівці юридичної компанії INSEININ розповіли , як військовозобов’язаному знятися з розшуку ТЦК.
Вони зазначили, що часто військовозобовʼязані чоловіки помічають в мобільному застосунку «Резерв+» відмітку «у розшуку». Дана позначка може свідчити про наявність зафіксованого факту вчинення військовозобовʼязаним порушення правил військового обліку або законодавства про мобілізацію та оборону та означає наявність адміністративного розшуку для притягнення до відповідальності за ст.210 або 210-1 КУпАП.
Найпоширенішими причинами розшуку є:
- неявка за повісткою;
- неуточнення військово-облікових даних вчасно;
- неперебування на військовому обліку;
- ігнорування направлення на проходження ВЛК;
- неповідомлення про зміну персональних даних.
За словами юристів. зняття розшуку є можливим після закриття справи про адміністративне правопорушення або сплату грошового штрафу за порушення правил військового обліку. На даний момент процедура накладення штрафу складається з наступних етапів:
- подання в розшук;
- складання протоколу;
- розгляд справи;
- винесення постанови про грошовий штраф;
- сплата штрафу та зняття розшуку.
Як змінився порядок зняття з розшуку
Відповідно до нового законопроекту №12093, який зараз передано на підпис президенту, передбачається суттєва зміна процедури накладення грошового штрафу та зняття розшуку ТЦК. Даний закон передбачає зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, зокрема випадки, коли протокол про адміністративні правопорушення може не складатись. Також передбачається, що розгляд адміністративної справи, накладення та сплата штрафу за порушення правил військового обліку можуть відбуватись дистанційно.
Відповідно до нових змін, протокол про адміністративне правопорушення не складається, якщо особа подала відповідну заяву, в якій вона не оспорює допущене порушення та згодна на притягнення її до адміністративної відповідальності за її відсутності.
Таку заяву можна буде подати особисто поштою на адресу ТЦК за місцем перебування на військовому обліку або через «Резерв+». Заяву необхідно подати до моменту розгляду адміністративної справи. У заяві необхідно прописати згоду на розгляд адміністративної справи дистанційно без присутності та згоду на притягнення до адміністративної відповідальності.
Після отримання заяви начальник районного ТЦК та СП протягом трьох днів виносить постанову про накладення грошового штрафу без присутності військовозобовʼязаного. В постанові визначається мінімальний розмір грошового штрафу (17 000 грн), який необхідно буде сплатити протягом наступних 30 днів.
Постанова про накладення штрафу може надійти на поштову адресу, мобільний застосунок «Резерв+» або електронну пошту. У разі сплати штрафу протягом наступних 10 днів надається знижка у розмірі 50%. Після сплати грошового штрафу, квитанцію про оплату необхідно надати до районного ТЦК та СП. Сплата штрафу є підставою для зняття розшуку, а відповідно відмітки в «Резерв+» про порушення правил військового обліку.
Нагадаємо, як військовозобов’язаним дізнатися причину подання їх у розшук.

Новини рубріки

Відтермінування дії мит. Мінторгівлі США зробило заяву
07 квітня 2025 р. 10:26

79% американців, які підтримують республіканців, проти допомоги Україні – WSJ
07 квітня 2025 р. 10:19

Європа хоче створити фонд для закупівлі зброї. Можуть залучити Україну та Британію
07 квітня 2025 р. 10:19