вологість:
тиск:
вітер:
ЗМІ: Британія виявила у своїх водах шпигунські сенсори рф для стеження за субмаринами
Військові Сполученого Королівства нещодавно виявили у морі довкола Британії шпигунські датчики, ймовірно встановлені росією для стеження за атомними підводними човнами Британії.
Про це йдеться у публікації The Times , що є результатом кількамісячного спілкування з військовими і колишніми міністрами оборони.
Деякі зі знайдених датчиків зірвалися з кріплень і були прибиті хвилями на берег, де їх і виявили. Іще декілька з них виявили за допомогою флоту.
Військові вважають, що датчики встановили росіяни із метою зібрати інформацію про британські атомні підводні човни. Один з них постійно перебуває у морі у рамках заходів стримування.
Журналісти також передають, що Москва не припиняла розвивати свої підводні спроможності й після «холодної війни» й що росія має виняткові засоби для підводної війни і шпигунства й деякі із них можуть перевершувати спроможності Британії та інших країн НАТО.
Там зазначають, що ще до великої війни кремль почав готуватися до потенційної війни із Альянсом і ця стратегія включала нагляд та підготовку до диверсій проти підводної інфраструктури.
Співрозмовники видання у флоті допускають, що підрив Північних потоків восени 2022-го міг бути першою такою демонстрацією. Так само вони схиляються до того, що «якірні інциденти» з кабелями у Балтійському сорі не були випадковими.
Іще декілька джерел The Times розповідали, що до лютого 2022 року яхти російських олігархів могли брати участь у шпигунській діяльності рф у водах довкола Британії. На деяких із них, передає видання, були усі технічні засоби для того, щоб встановити або витягти підводне шпигунське обладнання.
Для Британії зоною потенційної загрози від російських диверсій є вітрові електростанції у морі, що зараз забезпечують п’яту частину електропостачання — електроенергія надходить на суходіл підводними кабелями. Також є ризик для підводних нафтових і газових трубопроводів, а зокрема тих, що забезпечують постачання енергоресурсів з Норвегії.
60 кабелів зв’язку, що сполучають Британію з різними частинами світу, потенційно також є «легкою здобиччю» і місця їхнього пролягання — не засекречена інформація. Водночас джерела кажуть, що оператори свідомі цих ризиків і підготували альтернативи.
Військові найбільше стурбовані тим, що росіяни можуть з’ясувати місця пролягання і пошкодити кабелі, які застосовуються для військових комунікацій.

Новини рубріки

Україна підписала оновлену угоду з Європейською асоціацією вільної торгівлі: що змінилося
08 квітня 2025 р. 15:24

Легіонери «Кривбасу» вимагають, щоб команда переїхала в безпечніше місто, – ЗМІ
08 квітня 2025 р. 15:24

Голова громади є першим фільтром — контролером законності рішень місцевих рад — експерт
08 квітня 2025 р. 15:19