вологість:
тиск:
вітер:
Міністр оборони США Гегсет анонсував повернення Панамського каналу з-під впливу Китаю
Сполучені Штати Америки повернуть Панамський канал з-під китайського впливу. Про це заявив міністр оборони США Піт Гегсет у вівторок під час візиту до Панами, пише агентство Reuters.
Після переговорів з урядом Панами Гегсет пообіцяв поглибити співпрацю з панамськими силами оборони і заявив, що Китаю не буде дозволено «озброїти» канал, використовуючи комерційні зв'язки китайських фірм для шпигунства.
«І сьогодні Панамський канал стикається з постійними загрозами. Сполучені Штати Америки не дозволять комуністичному Китаю чи будь-якій іншій країні загрожувати роботі чи цілісності каналу. З цією метою Сполучені Штати і Панама за останні тижні зробили більше для зміцнення нашої співпраці в галузі оборони і безпеки, ніж за останні десятиліття. Це включає в себе нашу сьогоднішню зустріч і майбутні оголошення», - сказав Гегсет, виступаючи на відремонтованому за підтримки США пірсі в Панамі.
За його словами, американські військові підрозділи беруть участь у спільних з Панамою навчаннях, як на атлантичному, так і на тихоокеанському боці каналу.
Він анонсував, що цього тижня каналом пройде катер Берегової охорони США для проведення антинаркотичних операцій у східній частині Тихого океану. Крім того, ракетний крейсер USS Chosin також прибув в Панама-Сіті в рамках безпекової конференції. А інший ракетний крейсер USS Normandy патрулює біля панамського узбережжя Карибського моря.
Міністр оборони США також перелічив інші безпекові заходи за участю військових США та Панами.
Понад 40% американських контейнерних перевезень, вартістю приблизно 270 мільярдів доларів на рік, проходять через Панамський канал. Це становить понад дві третини суден, які щодня проходять другою за завантаженістю міжокеанською водною артерією у світі.
Гегсет - перший міністр оборони США, який відвідав Панаму за останні десятиліття, і його візит відбувся після повідомлень про те, що адміністрація Трампа замовила в американських військових варіанти забезпечення доступу до каналу, який Сполучені Штати передали Панамі в 1999 році.
Панама несподівано стала одним із пріоритетів зовнішньої політики США. Трамп неодноразово погрожував відновити контроль Вашингтона над Панамським каналом — важливою водною артерією, через яку “проходить” близько 5% світової морської торгівлі, стверджуючи, що вплив Китаю на канал становить загрозу національній безпеці Штатів.
На тлі тиску Трампа конгломерат з Гонконгу CK Hutchison погодився передати контроль над своїм портовим бізнесом, зокрема об’єктами біля Панамського каналу, американському консорціуму BlackRock. Втім, китайська влада переглядає угоду, що ставить під сумнів її реалізацію.
Експансіоністську риторику Трампа щодо Панамського каналу та Гренландії аналізував Сергій Корсунський у статті “ Як Трамп планує змінити світ: аналіз його заяв без емоцій ”.

Новини рубріки

Молдова оголосила дату парламентських виборів
17 квітня 2025 р. 15:34

Уряд Естонії затвердив план дій щодо забезпечення компенсації збитків, завданих Україні РФ
17 квітня 2025 р. 15:34

ЗСУ звільнили близько 16 кв. км біля Покровська
17 квітня 2025 р. 15:34