Вкрадене Різдво: Трамп може залишити амеркианців без ялинок і прикрас

09 квітня 2025 р. 23:25

09 квітня 2025 р. 23:25


Китайські виробники пластикових ялинок та інших святкових прикрас кажуть, що замовлення від американських клієнтів, які мають вирішальне значення для їхнього бізнесу, вже мали почати надходити. Однак через різке зростання митних тарифів цього досі не сталося, пише Reuters.

Роздрібні торговці США практично повністю залежать від Китаю щодо різдвяних прикрас –  87% таких товарів на суму приблизно 4 мільярди доларів надходять саме звідти. Китайські заводи, у свою чергу, також сильно залежать від американського ринку, де вони збувають 50% виробленого.

Якщо цього року американці захочуть отримати нові різдвяні прикраси, їм доведеться заплатити за них набагато більше — якщо вони взагалі знайдуть їх на полицях.

«Поки цього року жоден із моїх американських клієнтів не зробив жодного замовлення. Звичайно, це пов’язано з митами. До середини квітня всі замовлення зазвичай завершуються, але зараз... важко зрозуміти, чи надійдуть якісь замовлення. Можливо, американські клієнти нічого не купуватимуть цього року» , — розповів Кунь Ін, який керує фабрикою з виробництва штучних ялинок у східному місті Цзіньхуа.

У Шаосіні, приблизно за 160 кілометрів від Цзіньхуа, власник фабрики Лю Сонг упевнений, що його бізнес зможе впоратися, переорієнтувавшись на  Росію, Європу та Південно-Східну Азію, на які вже припадає 75% його продукції.

«Ми стурбовані тим, що замовлення в США скоротяться», — сказав він, однак додав, що Китай точно виграє цю торгову війну.

Джессіка Гуо , яка також керує фабрикою з виготовлення різдвяних ялинок у Цзіньхуа, сказала, що її VIP-клієнт зі США щойно сповістив про призупинення контракту на 3 мільйони юанів (408 191 доларів), на матеріали для виконання якого вона вже витратила 400 тисяч юанів.

Вона очікує, що замовлення незабаром буде скасовано взагалі, і хвилюється за свій бізнес.

Економісти вважають, що торговельна війна призведе до цьогорічного скорочення зростання економіки Китаю на 1-2 відсоткових пункти, посилить проблеми надлишку промислових потужностей, загрожуватиме втратою робочих місць і ще більше посилить дефляційні процеси.

Оскільки китайські експортери менше продаватимуть до США, які минулого року купили товарів на суму понад 400 мільярдів доларів, їм доведеться ще більш інтенсивно конкурувати за цінами на інших ринках.

Експерти кажуть, що це вдарить по їхній й без того низькій нормі прибутку та змусить скоротити витрати.

На заводі Гуо площею 10 800 квадратних метрів (116 250 квадратних футів) постійно працюють 140 людей, однак у пік виробничого сезону влітку число працівників може досягати 200. Цього року вона не очікує потреби у додаткових працівниках.

Постачання прикрас з інших країн, крім Китаю, для США будуть складними. Другим за величиною експортером різдвяних прикрас до США є Камбоджа, яка виробляє 5,5% товарів, а минулого тижня Трамп ввів 49% мито на камбоджійський імпорт.

Перенесення виробництва у США – те, чого намагається досятгти Трамп накладанням мит на Китай і майже всі інші країни світу –  є нездійсненним, вважає Джеймі Ворнер, виконавчий директор Американської асоціації різдвяних ялинок.

«Вони точно не можуть бути виготовлені в Сполучених Штатах. Немає виробництва, немає технологій, немає ринку праці» , — сказав Ворнер.

Він очікує значного зростання цін і говорить, що важко спрогнозувати рівень підвищення вартості. За його  словами, 80% усіх використовуваних у США різдвяних ялинок є штучними. І більшість цих дерев – особливо з підсвіткою –  виготовляються лише в Китаї.

Вкрадене Різдво: Трамп може залишити амеркианців без ялинок і прикрас

Джерело: zn.ua (Політика)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua