вологість:
тиск:
вітер:
Два місяці, десяток міст та понад тисяча стерилізованих тварин: Royal Canin підбиває підсумки благодійного проєкту
В Україні завершився благодійний проєкт "Піклування без кордонів: безкоштовна стерилізація котів та собак" від Royal Canin Україна та ГО "Dog&Duck". Ініціатива дала змогу волонтерам, що опікуються чотирилапими, та петперентам безкоштовно стерилізувати улюбленців (їхні історії – в кінці матеріалу). Окрім стерилізації, тварини також отримали щеплення від сказу — ще один важливий крок до їхнього здорового та безпечного життя.
Мета проєкту — допомогти опікунам та власникам домашніх улюбленців у піклуванні про котів і собак і їхнє здоров’я, а також сприяти розв’язанню проблеми безпритульних тварин в українських містах гуманним методом. Проблема безпритульних тварин в Україні особливо загострилася під час війни: тисячі тварин залишилися без дому, були покинуті або втекли. Це суттєво посилює проблему безпритульності та створює ризики для людей і тварин: без належного догляду якість життя котів і собак погіршується, тварини можуть переносити небезпечні інфекції, спричиняти ДТП тощо.
"У Royal Canin ми знаємо, що турбота про тварин – це не тільки забезпечення улюбленця збалансованим, якісним раціоном. Ми підтримуємо науково обґрунтований підхід до харчування та догляду за чотирилапими, а також сприяємо впровадженню відповідального ставлення до тварин у суспільстві, адже саме так ми робимо світ для котів і собак кращим. Наш проєкт, що об’єднав власників, ветеринарних лікарів та волонтерів, показав, наскільки високим є запит на доступні ветеринарні послуги та як багато людей готові поширювати культуру відповідального ставлення до улюбленців , — розповідає Вікторія Вознюк, директорка зі зв'язків з громадськістю ТОВ "Рояль Канін Україна" , — Попит на стерилізацію і щеплення величезний, а готовність людей піклуватися про безпритульних та власних улюбленців ще раз підтверджує, що такі ініціативи справді необхідні".
Загалом за підтримки Royal Canin було стерилізовано 1018 тварин, з яких 830 — це коти та кішки, а 188 — собаки. Значна частина з них, а саме 667, були безпритульними. Водночас 238 стерилізованих тварин мали власників, які завдяки ініціативі змогли подбати про здоров’я своїх улюбленців, а ще 113 — чотирилапі з місцевих притулків.
Проєкт охопив 10 міст у шести областях України, а його реалізація стала можливою завдяки співпраці з 15 ветеринарними клініками. Зокрема, безкоштовна стерилізація проводилась у таких містах:
- Запоріжжя;
- Гостомель та Переяслав (Київська область);
- Миколаїв та Первомайськ (Миколаївська область);
- Одеса та Білгород-Дністровський (Одеська область);
- Харків та Барвінкове (Харківська область);
- Полтава, Горішні Плавні та смт Диканька (Полтавська область).
Особливу увагу приділили профілактиці сказу – небезпечного вірусного захворювання, яке досі залишається актуальним в Україні. За даними Держпродспоживслужби, лише у 2024 році на підконтрольній території було зафіксовано 1214 випадків. Саме тому в межах проєкту 739 котів і собак отримали відповідне щеплення.
У деяких містах благодійна ініціатива мала особливо відчутний результат. Найбільше тварин стерилізували у Харкові (225) , на другому місці — Одеса (193) , а третє посіло селище Диканька Полтавської області (95) .
"Стерилізація — це про відповідальність. Вона не лише запобігає появі нових безпритульних тварин, а й захищає самих чотирилапих від хвороб, які можуть скоротити їхнє життя. Менше ризиків, менше стресу, більше здоров’я. Масштаби "Піклування без кордонів" ще раз підтвердили: люди готові дбати про тварин, якщо мають для цього можливість. Проєкт став можливим завдяки спільним зусиллям волонтерів, ветеринарних лікарів та Royal Canin. Ми цінуємо їхній внесок у популяризацію гуманного та відповідального ставлення до чотирилапих. Сподіваємось, що цей проєкт стане не винятком, а прикладом системного підходу до контролю популяції тварин в Україні та відповідального ставлення", — говорить Лариса Музиченко, директорка ГО Dog&Duck .
Історії від учасників проєкту:
Збираник Юрій Володимирович, Харків. "Приніс кішечку, яку годував на вулиці. Радію, як мала дитина, тому що дружина дозволила забрати додому, але тільки за умови стерилізації. Ми з вами врятували кішку і завдяки вам вона тепер стала домашньою!"
Сорокіна Яна Володимирівна, Харків. Яна – волонтер та власниця міні притулку з Купʼянська, рекордсменка за кількістю стерилізованих тварин за час проєкту. "Намагаюсь стерилізувати всіх кого можливо, оскільки дуже багато покинутих тварин. Дуже вдячна проєкту за таку можливість!"
Ігор Лисенко, Білгород-Дністровський. Ігор Лисенко уже тривалий час опікується собаками у Білгород-Дністровському районі, рятуючи тих, хто опинився на межі життя і смерті. Завдяки програмі вдалось простерилізувати 2х його підопічних: Ласку та Мілу. Ласку він знайшов на дачах, покинутою в мішку з покаліченою лапкою. А Мілу виштовхали просто з автівки, як непотріб. Завдяки Ігорю обидві собаки отримали шанс на нове життя.

Новини рубріки

Росіяни била по Україні "Іскандерами" різних типів та дронами: що з того ППО змогла спинити
18 квітня 2025 р. 09:45

Росіяни вдарили трьома дронами по хлібобулочному підприємству у Сумах. Загинув чоловік
18 квітня 2025 р. 09:45

Священник ПЦУ пояснив, що заборонено святити на Великдень
18 квітня 2025 р. 09:25