вологість:
тиск:
вітер:
Екснардеп пояснив, як допомогти ветеранам знайти себе в мирному житті
Відкритою проблемою для ексвійськових наразі є реінтеграція в суспільство. Для цього необхідно, щоб держава і суспільство об’єдналися для допомоги ветеранам. Про це колишній народний депутат та в.о. голови Державної екологічної інспекції України, а наразі командир взводу ударних БпЛА Muramasa 109-ї бригади ТрО Єгор Фірсов зауважив у розмові з «УП», повідомляє « Главком ».
«Мене обурює історія, коли військові йдуть, стають ветеранами і йдуть просто в нікуди. Ви не уявляєте навіть, яка кількість повідомлень приходить до мене допомогти грошима, наприклад. Тобто він там був, служив, його поранили, він списався офіційно, нормально і зараз він пише «позич гроші» або «дай гроші». Або просто хлопці не можуть себе знайти: немає якоїсь зайнятості, роботи, а для реабілітації – це взагалі супер суттєва історія, щоб у тебе була зайнятість, щоб ти був реалізований», – говорить командир.
Фірсов наголошує, що важливо, щоб військові відчували себе потрібними у суспільстві. Експерт наводить приклад, що після повернення у військового немає роботи, йому морально важко, а до цього ще можуть додаватися контузії або інші проблеми. Як рішення Єгор Фірсов пропонує продовження кар’єри, але вже у держслужбі.
«У першу чергу, навіть на законодавчому рівні цю історію треба виписувати, щоб люди, які пройшли війну, йшли на державну службу та займали там певні посади. І от, наприклад, державна служба – це, як правило, конкурс. Звісно потрібно, щоб людина там відповідала всім критеріям: освіта, досвід роботи тощо. На фронті зараз і, повірте мені, серед ветеранів велика кількість різних людей, у тому числі з цими критеріями. Але якщо обирати між просто людиною і таким самим, але військовим, то обов’язково треба надавати перевагу військовому», – зазначає екснардеп.
Єгор Фірсов додає, що вже зараз необхідно робити все для того, щоб військові та ветерани йшли на державну службу: «А в майбутньому ця держава будувалась саме на кадрах того покоління, яке у 2022-2023 роках взяло в руки зброю».
Проте Фірсов підсумовує, що наразі цього немає і частково покладає відповідальність на суспільство, яке на словах завжди підтримує військових, а по їхньому поверненню просто стають байдужими до них: «І тут має прийти й суспільство, і держава та сказати: «Ні, друже, ти потрібен: ось тобі зайнятість, ось тобі робота, ось тобі лекції, ось тобі певна посада і так далі».
До слова, Герой України Віталій Литвин зауважив , що на тлі публічних заяв американських високопосадовців щодо перемир’я між Україною та Росією розгортаються палкі дискусії між різними верствами населення. Проте більшість сходиться на одному: російський диктатор Володимир Путін не піде на мир, а хоче використати угоду для переозброєння своєї армії.

Новини рубріки

Били як по Сумах: касетна ракета у Харкові розірвалась у повітрі, постраждалих вже понад 60
18 квітня 2025 р. 10:50

Уряд оприлюднив меморандум про копалини, який підписали із США
18 квітня 2025 р. 10:49