Ексглава уряду закликав терміново ввести цифрову гривню

11 квітня 2025 р. 14:36

11 квітня 2025 р. 14:36


Пілотний проєкт цифрової валюти було протестовано Національним банком України ще у 2018-2019 роках. Мінцифри хотіли запустити валюту 2024 року, проте запуск не відбувся. Перевагою цифрової валюти буде автоматизація багатьох процесів. Про це говорить колишній прем’єр-міністр України, а наразі директор Науково-дослідного інституту передових оборонних технологій НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» Юрій Єхануров на Business Wisdom Summit 2025 , повідомляє « Главком ».

«Нам треба негайно вводити цифрову гривню. Це було обіцяно, але нічого поки що не видно. По-друге, суцільна токенізація країни. Народ, я викладаю блокчейн технології з 2018 року в університеті Шевченка. Я вам кажу, без блокчейн-технологій нічого не буде», – заявляє він.

Фахівець продовжує, що Україна посідає четверте місце за обсягами обороту криптовалюти. Країна поступається лише Сполученим Штатам Америки, Китаю та Великій Британії. Найбільший обсяг в Україні у міністерстві внутрішніх справ: серед усієї служби та поліції. Ці дані, за словами Юрія, у нього є зокрема тому, що він викладає цю дисципліну.

Також він закликав український бізнес почати роботу із блокчейн-технологіями та криптовалютою, сказавши, що вже всі передові люди цим займаються.

Що таке цифрова гривня

Цифрова гривня – це нова форма національної валюти, яка існуватиме поряд з готівкою та безготівковими коштами. Одна з головних відмінностей від звичайних електронних грошей — програмованість. Наприклад, держава зможе виплачувати допомогу, яку можна витратити лише на конкретні товари чи послуги.

Серед її переваг: можливість здешевлення вартості безготівкових операцій шляхом відмови від еквайрингової комісії, а також зміцнення довіри населення до ринку фінансових послуг.

Перші кроки щодо запровадження цифрової гривні було зроблено у 2016 році, метою дослідження було вивчення можливостей НБУ зі створення робочого рішення для використання цифрової валюти. Вперше інформацію про можливість запровадження е-гривні було поширено НБУ наприкінці 2017 року. НБУ підкреслював, що він не ставить за мету створення ще однієї криптовалюти.

Пілотний проєкт якої було протестовано НБУ у 2018-2019 роках. А проведення відкритого тестування електронної е-гривні, як повідомляло НБУ, сплановане на 2025 рік. Це означає, що кожен охочий зможе скористатися електронною формою української валюти.

Нагадаємо, ДБР підтвердило обшуки у депутата Київради Дмитра Білоцерківця . Обшуки у депутата Київради проводилися у зв'язку з перевіркою походження криптовалюти на суму в $30 млн.

Раніше ринок криптовалют зазнав різкого падіння . Ціни на цифрові активи стрімко пішли вниз, спричинивши паніку серед інвесторів – вартість деяких токенів знизилася майже на 10%. Аналітики прогнозують, що влітку біткоїн може впасти в ціні близько на 60%.

До слова слідство виявило в ексголови МСЕК Тетяни Крупи криптоактиви . Підозрювана у незаконному збагаченні, колишня головна лікарка Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяна Крупа володіла криптовалютою, але поки правоохоронці не поспішають з оприлюдненням конкретних сум.

Ексглава уряду закликав терміново ввести цифрову гривню

Джерело: Главком

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua