вологість:
тиск:
вітер:
Трамп продовжив на рік санкції проти Росії
Президент Дональд Трамп продовжив на рік режим надзвичайного стану в США, запровадженого ще Джо Байденом через шкідливі зовнішньополітичні дії РФ. Про це повідомляє «Главком» із посиланням на офіційний сайт Федерального реєстру США .
«Продовження дії надзвичайного стану у зв'язку із зазначеними шкідливими зовнішньополітичними діями уряду Російської Федерації», – сказано в заголовку документа.
Також там ідеться про те, що режим надзвичайного стану було введено ще попереднім президентом Джо Байденом у квітні 2021 року. Причому цей указ, зокрема, був спрямований на блокування власності РФ і введення санкцій.
До списку дій, які вчиняє Росія, потрапляють:
- спроби підірвати проведення вільних і справедливих демократичних виборів у США та інших країнах;
- участь у шкідливій кібердіяльності проти Сполучених Штатів та їхніх союзників і партнерів;
- заохочення і використання транснаціональної корупції для здійснення впливу на іноземні уряди;
- здійснення екстериторіальної діяльності, спрямованої проти дисидентів або журналістів;
- підрив безпеки в країнах і регіонах, важливих для національної безпеки США;
- порушення загальновизнаних принципів міжнародного права, включно з повагою до територіальної цілісності держав. Це продовжує становити «незвичайну і надзвичайну загрозу національній безпеці», зовнішній політиці та економіці США.
«Із цієї причини надзвичайний стан у країні... має залишатися чинним після 15 квітня 2025 року», – резюмували в документі.
Нагадаємо, уряд Німеччини прийняв рішення вжити жорстких заходів щодо танкера, який належить «тіньовому флоту» і використовується для обходу санкцій Росії з метою продажу нафти по всьому світу. Про це повідомляє «Главком» з посиланням на Spiegel.
Зазначається, що митниця заарештувала танкер під панамським прапором, Eventin, який стояв на якорі біля острова Рюген з середини січня. У результаті розпорядження про конфіскацію, виданого Головним митним управлінням, старе судно разом з близько 100 тис. тонн сирої нафти на суму приблизно €40 млн переходять у власність Німеччини. Після передачі судна воно буде перейменовано.
Нагадаємо, що європейські країни таємно обговорюють можливість масштабного затримання російських нафтових танкерів у Балтійському морі . Ці переговори активізувалися після арешту фінською владою судна Eagle S, яке підозрюють у пошкодженні підводної електролінії між Естонією та Фінляндією.
Як повідомлялося, «тіньовий флот» Росії налічує до 1000 одиниць в основному застарілих суден, які здійснюють експорт нафти та нафтопродуктів. У 2023 році їх було близько 600 одиниць.

Новини рубріки

Португалія та Канада розглядають придбання винищувачів Gripen замість F-35
13 квітня 2025 р. 04:22

Неявка за повіскою: чи можуть не оштрафувати
13 квітня 2025 р. 04:22

В Архангельську 21-річний хлопець підпалив поліцейські машини
13 квітня 2025 р. 04:18