вологість:
тиск:
вітер:
США планують знизити ціни на нафту за допомогою Саудівської Аравії
Міністр енергетики США Кріс Райт заявив, що нинішня адміністрація Білого дому забезпечить нижчі ціни на енергоносії порівняно з попередньою. За його словами, Сполучені Штати разом із Саудівською Аравією працюють над попереднім договором про співпрацю у сфері цивільної ядерної енергетики, і сторони сподіваються на значний прогрес до кінця року.
«За президентства Трампа в наступні чотири роки ми, ймовірно, спостерігатимемо нижчі середні ціни на енергоносії, ніж у попередні чотири роки», — зазначив Райт на зустрічі з журналістами в Ер-Ріяді, утім утримався від прогнозів щодо конкретного цінового діапазону, передає Bloomberg .
Райт підкреслив, що США зацікавлені в зростанні світового попиту на енергію та розширенні її поставок. На його думку, США та Саудівська Аравія мають схожі позиції на енергетичних ринках. Він також додав, що зниження інвестиційних бар’єрів і спрощення будівництва інфраструктури сприятиме зменшенню вартості постачання енергії.
Ціни на нафту останнім часом демонструють спадну динаміку, частково через обіцянки провідних виробників, зокрема Саудівської Аравії, збільшити видобуток. Водночас за адміністрації Байдена США неодноразово вступали в суперечності з Ер-Ріядом, вважаючи, що їхні заклики збільшити обсяги видобутку заради боротьби з інфляцією були проігноровані.
За даними Bloomberg, середня ціна на нафту в 2017–2021 роках трималася на рівні близько $83 за барель. Після втручання адміністрації Трампа через митну політику ціни знизились до менше $65, що стало найнижчим показником з початку пандемії. Такий рівень може створити загрозу для фінансової стійкості Саудівського королівства, яке фінансує масштабні економічні реформи, зазначають у Goldman Sachs.
Паралельно США та Саудівська Аравія ведуть перемовини щодо угоди про розвиток мирної ядерної енергетики. За словами Райта, це потенційне партнерство має враховувати заходи з нерозповсюдження ядерних технологій і контроль над їхнім використанням.
Щоб така угода набула чинності, Ер-Ріяд має підписати так звану "угоду 123", яка встановлює стандарти безпеки та контролю за ядерними матеріалами. Райт наголосив, що Вашингтон розцінює як критично важливе те, щоб Саудівська Аравія не обирала Китай партнером у сфері атомної енергетики.
Раніше саудівська влада розглядала варіанти співпраці з низкою іноземних компаній, включаючи представників Росії, Китаю, Франції та Південної Кореї. При цьому в адміністрації Байдена обговорення ядерної співпраці з Ер-Ріядом відбувалося в контексті ширшої угоди, яка мала б включати оборонне партнерство, поглиблення економічних зв’язків і нормалізацію відносин із Ізраїлем.
Однак цей процес призупинився після нападу ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня та подальших військових дій у регіоні.
Райт відвідав Ер-Ріяд у межах свого дипломатичного турне по країнах Близького Сходу, де провів зустріч із міністром енергетики Саудівської Аравії, принцом Абдулазізом бін Салманом.
Як повідомлялося, раніше у Goldman Sachs спрогнозували, що ціна на нафту Brent впаде нижче рівня $40 за барель до кінця 2026 року.

Новини рубріки

Рішення Саудівської Аравії може сильно вдарити по цінах на нафту
15 квітня 2025 р. 12:31

«Контракт 18-24»: Міноборони збільшило кількість бойових посад
15 квітня 2025 р. 12:24

МЗС КНР: Пекін оцінить поведінку полонених китайців відповідно до закону
15 квітня 2025 р. 12:24