вологість:
тиск:
вітер:
ISW описав п'ять основних вимог Кремля для припинення війни з Україною
Після зустрічі спеціального посланця США Стіва Віткоффа з Володимиром Путіним 11 квітня, російське керівництво знову публічно підтвердило попередні вимоги до умов миру з Україною.
Зокрема, йдеться про повну демілітаризацію України, її нейтралітет, «денацифікацію» та зміну чинного уряду, повідомляє «Главком» з посиланням на ISW.
У звіт аналітиків Інституту вивчення війни (ISW) зазначається, що голова Служби зовнішньої розвідки РФ Сергій Наришкін і міністр закордонних справ Сергій Лавров заявили, що мирна угода має також передбачати відмову України від євроатлантичних прагнень і офіційне визнання анексованих Росією територій.
Путін вимагає виведення українських військ із підконтрольних Києву частин Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей, а також закликає до визнання так званої «Новоросії», що включає інші регіони півдня України.
Основні вимоги Кремля
Путін вимагає, щоб Україна пройшла «незворотну» демілітаризацію. У проєкті Стамбульського протоколу від квітня 2022 року Росія пропонувала:
- скорочення чисельності ЗСУ до 85 тис. осіб;
- до 15 тис. бійців Нацгвардії;
- не більше 1400 танків і бронетехніки.
У 2022 році в України було майже 200 тис. військових та понад 3 тис. одиниць техніки.
Кремль наполягає на заміні нинішнього українського уряду, називаючи його «нелегітимним». Термін «денацифікація» Росія використовує як привід для встановлення проросійського режиму в Києві. Путін заявив, що не визнає жодних угод з чинною владою України.
Кремль вимагає внесення змін до Конституції України, які б:
- забороняли членство в НАТО;
- зобов’язували до нейтралітету;
- забороняли укладення військових угод та розміщення іноземних сил.
Росія вимагає повного виведення ЗСУ з усіх чотирьох частково окупованих областей. Кремля заявляє про претензії на південь і схід України, зокрема, Дніпропетровську, Миколаївську й Одеську області, прикриваючись терміном «Новоросія».
Кремль виправдовує агресію:
- нібито порушенням обіцянок НАТО не розширюватися на схід;
- нібито дискримінацією російськомовних в Україні;
- захистом «руського міра».
Попри заяву президента РФ Володимира Путіна про підтримку 30-денного припинення вогню в Україні, Москва не має наміру відмовлятися від своїх максималістських вимог у межах потенційної мирної угоди.
Під час пресконференції Путін наголосив, що будь-яке припинення бойових дій має призвести до остаточного врегулювання конфлікту, яке усуне «першопричини» його вторгнення.
В іншому випадку, за його словами, Київ лише отримає можливість для переозброєння та перегрупування сил.

Новини рубріки

МВА показала "приліт" по Херсону, коли голова та рятувальники приїхали на місце першого удару
16 квітня 2025 р. 10:09

РФ завдала авіаційного та артилерійського удару по житловому масиву Херсона: є загиблий
16 квітня 2025 р. 10:09

Удар РФ по Кривому Рогу 4 квітня: кількість жертв зросла до 20
16 квітня 2025 р. 10:09