вологість:
тиск:
вітер:
Вперше один зі штатів США подав на Трампа до суду: причина
Губернатор Каліфорнії Гевін Ньюсом подав до суду на президента США Дональда Трампа. Він вимагає заблокувати запроваджені мита на імпорт . Як передає « Главком », про це повідомляє Politico.
Як пишуть журналісти, Каліфорнія може втратити мільярди доларів через тарифи , а основні галузі промисловості штату – від Кремнієвої долини до сільського господарства – сильно залежать від світової торгівлі.
«Незаконні тарифи президента Трампа сіють хаос у каліфорнійських сім'ях, бізнесі та нашій економіці, підвищуючи ціни та загрожуючи робочим місцям. Ми захищаємо американські сім'ї, які не можуть дозволити хаосу продовжуватися», – сказав Ньюсом у своїй заяві.
Зазначається, що відповідний крок Каліфорнії «миттєво розпалює війну» між штатом і Трампом, а також закріплює її місце на вершині опору після того, як Ньюсом місяцями звертався до президента з проханням про федеральну допомогу в ліквідації наслідків стихійного лиха.
Як наголосив генеральний прокурор Каліфорнії Роб Бонта, «хаотичне та безсистемне запровадження тарифів президентом викликає не тільки глибоке занепокоєння, воно є незаконним».
Заступник прессекретаря Білого дому Куш Десай розкритикував Гевіна Ньюсома за спроби заблокувати федеральну торгівельну політику: «Адміністрація президента Трампа залишається відданою боротьбі з цією національною кризою, що знищує американську промисловість і залишає наших працівників позаду, використовуючи усі доступні інструменти – від тарифів до переговорів».
Нагадаємо, виробники вин у штаті Каліфорнія «готуються до війни» з адміністрацією президента США Дональда Трампа через посилення міграційної політики . Про це пише газета San Francisco Chronicle.
Видання пише, що зусилля Трампа щодо депортації мігрантів можуть поставити під удар виноробну промисловість Каліфорнії, а також продовольчу систему, готельний бізнес та інші сфери. Зокрема, у долині Напа, однієї із найбільших виноградарських зон штату, мігранти становлять 73% працівників сільськогосподарської галузі.
До слова, ініціатива Calexit, що має на меті дозволити Каліфорнії відокремитися від США, отримала дозвіл на законний збір підписів . Про це повідомляє New York Post.
Якщо вдасться зібрати підписи, запитання: «Чи має Каліфорнія вийти зі США і стати вільною та незалежною країною?» буде включене у бюлетень для голосування у 2028 році. Для цього у виборах повинні взяти участь не менше 50% зареєстрованих виборців, а до 22 липня «за» повинні проголосувати не менше 55% – або понад 500 тисяч осіб.

Новини рубріки

Трамп призупинить військову допомогу Україні? Роз'яснення ЦПД
19 квітня 2025 р. 05:14

Посланець Путіна гучно говорить про мир... емодзі «голуб миру» заполонив його соцмережі
19 квітня 2025 р. 05:14

Воскресіння Христове: заборони та прикмети
19 квітня 2025 р. 04:35