вологість:
тиск:
вітер:
Антикорупційний суд продовжив домашній арешт бізнесмену Тищенку
Вищий антикорупційний суд продовжив до 14 червня строк тримання під цілодобовим домашнім арештом бізнесмена Сергія Тищенка. НАБУ і САП підозрюють його у заволодінні націоналізованими нафтопродуктами олігарха Сергія Курченка вартістю приблизно 817 млн грн.
Таке рішення 14 квітня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».
Як відомо, антикорупційний суд відправив під домашній арешт Тищенка . Також суд поклав на нього наступні обов'язки: прибувати за кожною вимогою до детектива, прокурора та суду; утримуватися від спілкування з низкою осіб; здати на зберігання закордонні паспорти та носити електронний браслет.
Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури просив суд продовжити запобіжний захід ще на два місяці.
«Клопотання про продовження строку дії запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту – задовольнити. Продовжити підозрюваному (Тищенку – ред.) строком на 2 місяці, але в межах строку досудового розслідування, дію запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, заборонивши йому цілодобово відлучатися з місця свого постійного проживання строком на два місяці» , – йдеться в рішенні.
Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру екснардепу Сергію Пашинському, бізнесмену Сергію Тищенку та іншим у заволодінні арештованими нафтопродуктами Курченка, які підлягали націоналізації.
Слідство встановило, що у 2014 році суд наклав арешт на 97 тис. тонн нафтопродуктів, ввезених в Україну з порушенням законодавства. На думку слідства, Тищенко та Пашинський розробили схему заволодіння арештованим майном та створили для цього злочинну організацію. Вони домоглися передачі паливо-мастильних матеріалів державному підприємству, на керівні посади в якому призначили підконтрольних осіб. При цьому Пашинський забезпечив контроль за базами зберігання нафтопродуктів підрозділами МВС, діями яких на місцях керували члени злочинної організації.
Надалі держпідприємство під приводом «вимушеності продажу» у повному обсязі реалізувало сировину за заниженими цінами підконтрольній організатору схеми компанії. Частково отримані за це кошти вивели на рахунки компаній, у той час як до державного бюджету не надійшло жодної гривні. Загальна сума збитків, завданих державі у результаті реалізації схеми, становить 817 млн грн.

Новини рубріки

ЗСУ показали, як окупанти під час "Великоднього перемир'я" облаштовують маршрути для техніки
20 квітня 2025 р. 16:47

Румунські рятувальники шукають українця, який вже декілька днів блукає у горах
20 квітня 2025 р. 16:43

Під час "перемир’я" росіяни вдвічі збільшили використання FPV – Зеленський
20 квітня 2025 р. 16:43