Щоб використати проти України: Санду розповіла про плани РФ привести до влади в Молдові лояльних людей

19 квітня 2025 р. 13:16

19 квітня 2025 р. 13:16


Президент Молдови Мая Санду заявила, що мета Кремля на парламентських виборах у її країні, як і на президентських виборах торік, — замінити керівництво Молдови людьми, яких Москва зможе контролювати. Якщо Росії це вдасться, то Кремль спробує використати Кишинів проти України, розповіла Санду в ефірі Jurnal TV .

За її словами, Україна залишається “щитом” Молдови, тому Кишинів має моральний обов'язок не дозволити використовувати себе проти Києва, а також не допустити втягування Молдови у війну.

“Ми бачили це безпрецедентне втручання торік, і цілком очевидно, що й цього року РФ спробує вплинути на результати виборів”, - сказала президент Молдови.

“Ставка Кремля — змінити керівництво країни на людей, яких він може контролювати. І йдеться не лише про Молдову, тому що інтереси Росії зараз – це Україна. Якщо Кремлю вдасться контролювати владу, він використовуватиме Молдову проти України”, - додала вона.

Санду нагадала про спільний кордон Молдови з Україною в 1200 км.

“Уявіть собі, що за одну ніч цей кордон перетворюється з кордону з дружньою країною на кордон із країною, яку контролює Москва”, - сказала вона, додавши, що в такій ситуації ризики були б і для України, і для Молдови, адже Москва могла б спробувати втягнути Кишинів у війну.

Президент Молдови наголосила, що такого сценарію не можна допустити, зокрема, задля безпеки громадян її країни, а також, щоб не ускладнювати ситуацію в Україні.

Парламентські вибори у Молдові можуть відбутися 28 вересня, країна “традиційно” очікує потенційного втручання Росії. Голосування на президентських виборах у Молдові торік пройшло на тлі спроб втручання Москви, яка вже давно намагається дестабілізувати ситуацію в країні. Санду перемогла свого проросійського опонента, важливу роль зіграли, зокрема, голоси діаспори.

Також минулого року в Молдові пройшов референдум щодо вступу в ЄС. Уряд країни вважає, що втручання РФ вплинуло на результат: вступ до Союзу підтримали лише 50,35% учасників, попри те, що попередні опитування показували значно ширшу підтримку членства в Євросоюзі.

Відносини між Росією та Молдовою, яка раніше була частиною Радянського Союзу, погіршилися, оскільки Кишинів прискорив процес інтеграції з ЄС.

Чому голосування в Молдові було важливим і для України, про цілі РФ і те, що означають результати референдуму, розповідав Володимир Кравченко в статті " Вибори в Молдові. Тривожно має бути не тільки Санду, а й Україні ".

Щоб використати проти України: Санду розповіла про плани РФ привести до влади в Молдові лояльних людей

Джерело: zn.ua (Політика)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua