Воскресіння Христове: історія

20 квітня 2025 р. 00:42

20 квітня 2025 р. 00:42


20 квітня християни східного обряду святкують Великдень або Воскресіння Христове. Для вірян це є одним з найбільших релігійних свят. Великдень символізує перемогу життя над смертю.

Історія свята

Основою свята є біблійний переказ про те, як Спасителя розіп'яли на хресті, а потім Ісус воскрес. За декілька днів до цього один з учнів зрадив Христа. За легендою, Ісус знав, що так трапиться, але не став називати ім'я зрадника.

Так все і відбулося: в середу Юда зрадив свого вчителя за 30 срібників. Через два дні – у Страсну п'ятницю, пройшов суд над Ісусом та його розп'яття на хресті. Учні зняли Спасителя з хреста та поховали неподалік Голгофи.  Вхід до місця поховання вони закрили каменем.

На третій день після розп'яття Ісус воскрес. До Його гробниці прийшли жінки-мироносиці, які збиралися обмазати тіло Христа ароматними оліями. Але печера виявилася порожньою. До жінок з неба зійшов ангел, який розповів їм про те, що Спаситель воскрес.

Марія Магдалена понесла цю благу звістку. Вважається, що вона прийшла до імператора Тиберія і сповістила його про воскресіння Христа. Імператор сказав, що повірить у це лише якщо яйце, яке Марія тримала у руці, почервоніє. Так сталося  диво – яйце стало червоного кольору.

Що не можна робити на Великдень

У давні часи в цей день дотримувалися певних обмежень. Так, на свято не можна лихословити, лаятися, конфліктувати, пліткувати, бажати зла іншим.

На Великдень заборонялося важко працювати, шити, в'язати, вишивати, прибирати.

Також на свято не можна викидати залишки продуктів, які були освячені в храмі. Їх можна роздати нужденним або закопати.

В цей день заборонялося поминати померлих. Для цього існують спеціальні поминальні дні – батьківські суботи.

Воскресіння Христове: історія

Джерело: zn.ua (Політика)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua