Великдень: як уникнути переїдання на свято

20 квітня 2025 р. 03:27

20 квітня 2025 р. 03:27


Вже цього тижня українці відзначатимуть Воскресіння Христове . Традиційно на Великдень заведено збиратися з родиною за святковим столом. Після Великого посту важливо не навантажувати травну систему. Фахівці Центру громадського здоров'я (ЦГЗ) розповіли , як уникнути переїдання за великоднім столом.

Як виходити з Великого посту поступово

Якщо людина дотримувалася посту перед Великоднем, то організм не готовий одразу до жирної, смаженої чи дуже солоної їжі.

У ЦГЗ пояснили, що після посту слід повертатися до звичайного харчування поступово: печене м’ясо замість смаженого, свіжі або запечені овочі, риба, сир. І не треба їсти понад одну-дві страви за раз. Це дозволить шлунково-кишковому тракту легше адаптуватися.

На що звернути увагу при складанні великоднього меню

На Великдень на столах часто є ковбаси й м’ясні вироби, які містять багато солі, жиру й різних харчових добавок.

«Якщо плануєте подати на святковий стіл ковбасу та м’ясні вироби — віддавайте перевагу виробам без підсилювачів смаку та барвників, у яких вміст м’яса не менше 70%», – йдеться у повідомленні.

У ЦГЗ пояснили, що паски містять багато простих вуглеводів.

«Надмірне споживання їх призводить до підвищення рівня цукру в крові та надлишку калорій. Контролюйте кількість солодкого й борошняного, яку споживаєте протягом дня. Рекомендована порція паски — це шматок розміром з долоню (100 г)», – зазначили фахівці.

Якщо на свято паски робити самі, то слід обрати рецепт з меншою кількістю цукру.

«Якщо купуєте — звертайте увагу, щоб у складі було мінімум цукру і штучних добавок, натомість були цільнозернове борошно, кисломолочні складники та корисні спеції», – пояснили у ЦГЗ.

Також важливим елементом Великодня є писанки та крашанки. Для фарбування яєць слід обирати натуральні барвники.

Урізноманітнити великодній стіл можна стравами з овочів, риби, птиці, фруктами.

Як уникнути переїдання на Великдень

У ЦГЗ підкреслили, що якщо хочеться скуштувати багато різних страв, то важливо не їсти багато за один раз.

«Спробуйте їсти 4-5 разів на день невеликими порціями, оскільки великі порції можуть призвести до відчуття тяжкості в животі, печії чи навіть розладів травлення», – йдеться у повідомленні.

Також не слід забувати про достатнє вживання рідини. Слід віддавати перевагу воді та несолодким напоям. На свято краще взагалі відмовитися від алкоголю.

«Вода в достатній кількості (1,5-2 літри на день) сприяє регулюванню апетиту та допомагає організму справлятися з перевантаженням їжею. Також вода запобігає зневодненню. Крім води, пийте соки без доданого цукру, компоти, узвари», – пояснили фахівці.

Після великодньої трапези можна вийти на прогулянку на свіже повітря.

«Навіть нетривалий рух сприяє кращому травленню, активізує роботу шлунково-кишкового тракту і допомагає уникнути тяжкості після ситного застілля», – йдеться у повідомлені.

Раніше фахівці Івано-Франківського обласного центру контролю та профілактики хвороб розповіли, як уникнути харчового отруєння на Великдень .

Великдень: як уникнути переїдання на свято

Джерело: zn.ua (Політика)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua