вологість:
тиск:
вітер:
The Telegraph: Наступний етап війни — координація зграй автономних безпілотників. І мова не лише про БпЛА
Роботи, яких Україна активно розгортає на фронті, стали "новим обличчям війни, пише The Telegraph. Одна з найновіших українських розробок — "Змій", пристрій, яким пілоти можуть керувати з безпечного укриття, і який повзе низько над землею, розміновуючи територію — до двох гектарів за день — та зменшуючи ризик для українських солдатів.
"Ніхто не вірив, що можна зробити цього робота, і ось він у нас є", — сказав співзасновник компанії Rovertech Борис Дрожак, додаючи, що РФ потрібен ще рік-два, щоб скопіювати таку технологію.
"Змій" — роботизований комплекс, який входить до серії з 15 тисяч бойових машин, які повинні сформувати цілий флот, щоб частково замінити людську силу та спробувати урівняти чисельність армій, показник, у якому агресор має перевагу. Це — план Києва на 2025-й.
Експерти тим часом застерігають, що роботизація може знизити моральний бар'єр для знищення противника і кардинально змінити уявлення про війну. Та розробники роботів наголошують, що бойові дії, які тривають сьогодні — це вже війна машин на етапі активного тестування. А завдання роботизованих комплексів — не замінити піхоту, а посилити бойові можливості за допомогою технологій.
Сьогодні в Україні п'ять тисяч оборонних стартапів орієнтовані саме на безпілотні системи. Наша держава першою у світі створила окремий рід військ — Сили безпілотних систем. У зв'язку з цим Девід Кириченко з Henry Jackson Society називає Україну "світовим лідером у робототехніці — не за витонченістю, а за практичністю". Він наголошує, що українські виробники створюють роботів у великих масштабах, а зворотний зв'язок від військових дозволяє вносити корективи в ті чи інші моделі "протягом тижня".
До речі, торік українська армія здійснила перший у світі повністю роботизований штурм біля населеного пункту Липці у Харківській області. Офіцер ЗСУ "Шухай" згадує, що тоді росіян застали зненацька: "Це було безпрецедентно... ворог був у повній паніці".
Цей прорив свідчить про наступний етап війни — координацію автономних безпілотників, які працюватимуть злагоджено, як зграя , розповідає колишній аналітик Пентагону Марсель Пліхта. За його словами, "технологія ще не зовсім готова, але це — наступний рубіж". А поки що дрони найкращі свої результати показують в операціях, які стосуються логістики, евакуації поранених та інженерних завдань, зокрема розмінування.
Нагадаємо, керівниця проєкту технологічного посилення СОУ Victory Drones Марія Берлінська також вважає, що роботизовані комплекси — це майбутнє українського війська. За її словами, сьогодні вони ще не можуть замінити піхотинців , однак роль таких систем з часом зростатиме.

Новини рубріки

Заступника Кличка Прокопіва відправили під домашній арешт
22 квітня 2025 р. 15:17

Звинувачений у домаганнях Йосип Лось хоче повернутися до університету Франка
22 квітня 2025 р. 15:11

Вартість золота побила новий історичний рекорд – Reuters
22 квітня 2025 р. 15:11