вологість:
тиск:
вітер:
Експертів аудіоматеріалів «справи Борзих» залякували відправкою на фронт – джерела
За даними джерел ZN.UA, справу Борзих та втручання його адвокатської кантори в Державний реєстр судових рішень намагались зам’яти, зокрема перешкоджаючи проведенню офіційної експертизи зібраних слідством матеріалів – на профільного заступника міністра юстиції та експертів Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз чинили різносторонній тиск аж до залякування відправкою в зону бойових дій, йдеться у статті « Справа адвокатів-хакерів. Як НАБУ виявило паразитів » редакторки відділу політики ZN.UA Інни Ведернікової.
Встановити повну схему цифрового втручання в реєстр судових рішень слідчим Національного антикорупційного бюро удалося лише в середині 2024 року, коли фахівці бюро та Кіберполіції зламали ноутбуки фігурантів. До цього слідчі півтора місяці — з листопада по грудень 2023 року — прослуховували офіс юридичної компанії.
«Хоча прослуховування було закінчене ще наприкінці грудня 2023 року, експертизу призначили лише в листопаді 2024-го. Чому не раніше? На це є кілька причин, у тому числі значний обсяг матеріалів, необхідність зібрати їх у єдину картину, бюрократичні перешкоди, а також спротив усередині системи», - вказує на труднощі розслідування Ведернікова.
Спочатку аудіозаписи з офісу передали на фоноскопічну експертизу до Центру судових експертиз МВС, але у січні 2025 року експерти центру заявили, що начебто через технічну несумісність прошивки не можуть дати однозначного висновку.
«Це рішення виглядало сумнівним: до того моменту слідство уже мало чітку картину — розмови, дії, зафіксовані в реєстрі, і прив'язку до фігурантів», — підкреслює журналістка неоднозначність ситуації.
Врешті записи передали до підпорядкованого Мінюсту Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз. Тоді ж і почався тиск на експертів та профільного заступника міністра. Мета — затягти або й взагалі зірвати експертизу.
«Наші джерела в правоохоронних органах повідомили, що методи тиску на експертів і заступника міністра були доволі «винахідливими». Андрія Гайченка «викрили» на підконтрольному Борзих сайті — УНН. Колеги з Bihus.Info ще у 2017 році детально розповідали про цю зв’язку. У хід ішли погрози — аж до «відправлення зама на нуль». Потужний арсенал, як для юридичної фірми. За словами джерел, аналогічні методи застосували і до експерта, якого після підписання висновку затримали на виході з інституту працівники ТЦК. «Заброньований» експерт провів у військкоматі до третьої ночі», - пише журналістка про застосований арсенал «заходів протидії».
Однак експертизу таки провели і згідно з її результатами записи розмов були визнані автентичними, що забезпечило юридичну основу для наступного етапу кримінального провадження. Більше того, джерела ZN.UA зазначили, що експертизу змогли завершити на три дні раніше, що й стимулювало захисників «адвокатів» до авральної реалізації плану примусової «відправки на нуль».
«Люди, обізнані з ситуацією, стверджують: всю операцію курував особисто заступник голови СБУ Олександр Поклад», — йдеться у матеріалі про небуденний «дах» юристів-експрокурорів.

Новини рубріки

Громадянин Європи може отримати довічне за диверсії в Україні
22 квітня 2025 р. 16:33

Нема прогресу розслідування. Суд пояснив, чому різко зменшив заставу для ексголови МСЕК Крупи
22 квітня 2025 р. 16:33

Актор Шон Пенн вчетверте приїхав до України і зустрівся з військовими
22 квітня 2025 р. 16:33