вологість:
тиск:
вітер:
Після COVID-19 діти можуть мати три довготривалі наслідки: дослідники назвали, які саме
Дослідники зі Школи медицини Перельмана в Університеті Пенсильванії з’ясували, що діти, які перехворіли на COVID-19 мають вищий ризик отримати проблеми з нирками, кишківником та серцево-судинною системою, пише MedicalXpress . Дослідження проводилися в рамках спеціального проєкту Researching COVID to Enhance Recovery (RECOVER) Initiative, в якому охопили понад два десятки закладів охорони здоров’я. Ці медичні центри об’єднали дані з електронних медичних записів, починаючи з початку пандемії COVID.
Захворювання нирок
Дослідження показало, що молоді пацієнти з позитивними тестами на SARS-CoV-2 мали на 17% вищий ризик розвитку хронічної хвороби нирок другої стадії (умовно захворювання нирок поділяють на п’ять стадій, де п’ята – критична – ред.). Крім того, діти, що перехворіли на COVID, мали на 35% вищий ризик хронічної хвороби нирок на третьої стадії. Ниркова недостатність у дітей виникала у період від одного місяця до двох років після інфікування коронавірусом. Аналіз, опублікований у JAMA Network Open, охопив електронні медичні записи 1 900 146 осіб віком до 21 року.
Пацієнти з наявною хронічною хворобою нирок, які хворіли SARS-CoV-2, мали на 15% вищий ризик розвитку будь-якого з кількох інших несприятливих наслідків, пов’язаних з нирками. Зокрема, мова йде про значне зниження швидкості ниркової фільтрації, діаліз або трансплантацію нирки.
Діти та підлітки, які перенесли документально підтверджене ураження нирок під час гострої фази інфекції, також мали на 29% вищий ризик несприятливих наслідків з боку нирок порівняно з тими, у кого гострого ураження нирок не було. Наслідки могли з’явитися від трьох до шести місяців після інфікування коронавірусом.
Проблеми з кишківником
В іншому дослідженні, опублікованому в JAMA Network Open, досліджувалися шлунково-кишкові проблеми, такі як біль у животі, діарея та синдром подразненого кишківника. Загалом дослідження охопило 1 576 933 дітей і підлітків.
Пацієнти, які мали позитивний результат тесту на SARS-CoV-2, порівняно з тими, хто отримав негативний результат, дістали на 25% підвищений ризик розвитку принаймні одного шлунково-кишкового симптому або розладу в постгострій фазі. Крім того, ті, хто хворів на COVID, мали на 28% підвищений ризик у «хронічній фазі». Наслідки могли проявитися від шести місяців до двох років після позитивного тесту на SARS-CoV-2.
Серцево-судинні захворювання
Дослідники виявили, що люди з інфекцією SARS-CoV-2 мають значно вищий ризик розвитку одного або кількох серцево-судинних захворювань, включаючи аритмії, запалення серця, біль у грудях, серцебиття та гіпертонію. Ці ризики були підвищені незалежно від того, чи була у пацієнта вроджена вада серця. Такі ризики зростали однаково – приблизно на 63% – як у дітей з вродженою вадою серця, так і без неї. Вчені досліджували постгострі серцево-судинні проблеми у 1 213 322 педіатричних пацієнтів, а результати були опубліковані в Nature Communications.
Нагадаємо, вчені з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі заявили про те, що COVID, перенесений жінкою під час вагітності, може вплинути на розвиток плоду . Захворювання може бути пов'язане із розвитком аутизму у дитини.
Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Новини рубріки

У Києві затримали чиновника при отриманні 15 тисяч доларів хабаря
23 квітня 2025 р. 17:47

"Хіба вам не вистачає землі?"— Міністр закордонних справ Польщі засудив російську агресію
23 квітня 2025 р. 17:47

«Свідома провокація». Україна відреагувала на таблицю на братській могилі УПА в Польщі
23 квітня 2025 р. 17:42