вологість:
тиск:
вітер:
«Не бачу провалу української дипломатії» – Джелял про проблеми у відносинах зі США
Перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял заявляє, що труднощі, які виникають у відносинах США й Україна, не є провалом української дипломатії, адже, на його думку, у США за адміністрації Дональда Трампа виникли проблеми також і з іншими країнами.
«Я не вважаю, що те, що відбувається є провалом нашої дипломатії. По-перше, виходячи з того, що адміністрація американського президента так само веде себе з усіма іншими акторами сьогоднішнього міжнародного співтовариства. Тобто це не є направленим лише на Україну. Є відносини (США) з Європою, з Близьким Сходом, з Мексикою, з Канадою, з Китаєм і так далі», – сказав Джелял в ефірі програми Радіо Свобода Свобода.Live.
Він, проте, зауважив, що Києву треба активніше працювати зі США за нової адміністрації в Білому домі, не поступаючись національними інтересами України.
«Інша справа, що ми маємо сьогодні виходити з того, а що ми зробимо задля того, щоби позиція США, яка, на жаль, змінюється дуже швидко, робить певні кульбіти … щоби ця позиція, вона нашою дипломатією трималася постійно в фокусі, і ми кожного разу мали що відповісти і мали захистити наші власні інтереси. Мені здається, поки що нам це вдається», – сказав Джелял, який очікує на від’їзд до Анкари для роботи новим послом України в Туреччині.
«Ми чітко тримаємо власний інтерес у фокусі уваги, але заявляємо про готовність домовлятися і навіть ідемо на певні кроки. Як-то прийняття позиції США про припинення вогню чи можливий договір щодо українських надр тощо. Ми демонструємо готовність до переговорів, але не здачу власних інтересів. І це мене, в принципі, заспокоює», – сказав Джелял, який був в’язнем Кремля.
Джелял наголосив на важливості заяви президента Володимира Зеленського про те, що Київ ніколи не визнає російський контроль над Кримом, окупованим з 2014 року, не дивлячись на повідомлення, що США можуть це зробити, і позицію Трампа , що такі заяви Зеленського «шкодять мирному врегулюванню».
«І почути від президента України важливе повторення тези про те, що ми не визнаємо Крим і будь-які інші українські території як російські, це дуже важливо було і для мене особисто. Я в ці дні поспілкувався (з людьми) в Криму. Для них це також важливо, вони також нервують, також хочуть ще раз і ще раз чути від нашої влади, що ця «червона лінія» з боку нашої влади не буде перетинатися», – сказав Джелял.
Американські засоби інформації, зокрема, видання The Washington Post , із посиланням на неназвані джерела повідомляли, що представники США на зустрічі в Лондоні 23 квітня планували запропонувати Україні та Європі визнати Крим російською територією і заморозити конфлікт по нинішній лінії фронту. Зустріч у Лондоні, в якій мали брати участь голови МЗС, зрештою вирішили провести на нижчому рівні, а переговори міністрів – відкласти.
Минулого тижня після зустрічі з представниками України і європейськими союзниками в Парижі державний секретар США Рубіо попередив, що президент Дональд Трамп втрачає терпіння щодо переговорів, що затягуються, і може присвятити свою увагу «іншим пріоритетам».

Новини рубріки

Профільний комітет ВР підтримав законопроєкт про віртуальні активи: які податки передбачено
24 квітня 2025 р. 14:54

Після перемовин у Лондоні зʼявився новий документ, зараз він у Трампа — Зеленський
24 квітня 2025 р. 14:54