вологість:
тиск:
вітер:
Питання статусу Криму може призвести до конфлікту серед лідерів НАТО – FT
В Європі побоюються, що розбіжності щодо проєкту мирної угоди адміністрації президента США Дональда Трампа стануть випробуванням для двосторонніх відносин США з Лондоном, Берліном та іншими столицями ЄС – членами НАТО, підірвуть трансатлантичну безпеку та потенційно зірвуть саміт Альянсу наприкінці червня. Про це повідомляє The Financial Times із посиланням на неназваних європейських чиновників.
За словами співрозмовників видання, до пропозиції США визнати Крим російським офіційні особи НАТО намагалися применшити внутрішні розбіжності щодо України, наполягаючи на тому, що щорічний саміт лідерів альянсу в Гаазі буде зосереджений на витратах на оборону, а не на війні.
Але запропонована угода та ймовірність того, що США можуть відмовитися від переговорів, звинуватити Київ і нормалізувати відносини з Москвою, можуть призвести до конфлікту серед лідерів НАТО.
"Основне питання для саміту полягає в тому, де ми знаходимося щодо України", – сказав високопоставлений співбесідник FT.
Як зазначає видання, офіційно озвучена позиція НАТО полягає в тому, щоб не визнавати контроль Росії над півостровом. Євросоюз також підтвердив , що ніколи не визнає окупований Крим російським.
Втім, розбіжності, ймовірно, поширяться і всередині ЄС, повідомляє FT. Зокрема щодо того, що робити з економічними санкціями блоку, накладеними на Росію, якщо Вашингтон вирішить скасувати свої обмеження.
"Це виглядає зовсім недобре. Будь-який крок США щодо визнання Криму російським або вимоги до європейських столиць пом’якшити санкції проти Москви вб’є єдність ЄС", – сказав співрозмовник FT.
23 європейські столиці, які є членами ЄС і НАТО, намагаються знайти компроміси з адміністрацією Трампа. Вони стосуються зобов’язань США щодо європейської безпеки та торговельної угоди, щоб уникнути повномасштабної тарифної війни, яка може серйозно вплинути на їхні економіки.
В Європі побоюються, що Вашингтон може використати це питання як важіль у дискусіях про Україну.
"Якщо американці підуть, європейці просто не зможуть об'єднатися щодо України. Американці були джерелом єдності щодо України", – вважає директор американської програми Європейської ради з міжнародних відносин Джеремі Шапіро.

Новини рубріки

УЄФА виплатила українським клубам 3,5 млн євро: хто отримав найбільше
24 квітня 2025 р. 15:46

Дуда вважає, що Україна повинна буде "у певному сенсі піти на поступки" заради миру
24 квітня 2025 р. 15:30