вологість:
тиск:
вітер:
Це було б однією із передумов закінчення війни – президент ПАР про можливі територіальні уступки України
Президент Південно-Африканської Республіки Сиріл Рамафоса вважає, що Україні не варто висувати якісь умови для початку переговорів із РФ щодо закінчення війни, але задекларована готовність про припинення вогню є добрим початком. Про це він заявив на спільній пресконференції із Володимиром Зеленським під час візиту останнього до ПАР .
«Було запитання чи готова Україна відмовитись від територій. Це те, що було однією із передумов, але ми маємо фокусуватись на бажанні, на готовності України іти до безумовного припинення вогню. І це має стати ключовою складовою у переговорному процесі. І я розглядаю це як важливий елемент прогресу», - сказав президент ПАР.
Рамафоса зазначив, що Зеленський давно непокоївся гарантіями безпекових умов для України і він радив йому не бути категоричним.
«Я поділився з ним нашим досвідом. Ми ніколи не висували умов для початку переговорів і це стало великою перевагою, яка дозволила довести до кінця процес боротьби з апартеїдом. Я вважаю, що згода президента Зеленського до безумовного припинення вогню – її треба розглядати у позитивному ключі. Не як питання відмови від територій, це ті речі, які треба обговорювати за столом переговорів. Але якщо буде запроваджено процес припинення вогню, це стане початком процесу відновлення довіри, в рамках якого можна буде далі обговорювати багато чого», - сказав він.
Рамафоса додав, що для ПАР важливо, щоб війні в Україні було покладено край, і ПАР хотіла б бачити угоду про припинення вогню, а потім — про повне припинення війни, і готова сприяти цьому.
Зазначимо, що позиція ПАР щодо війни в Україні є доволі неоднозначною. У 2023 році Сиріл Рамафоса заявляв про намір країни вийти із Міжнародного кримінального суду, аби зняти із неї обовязок арештувати президента РФ Владіміра Путіна в разі його приїзду на саміт БРІКС. Щоправда таке рішення не підтримав тоді уряд країни, а Путін відмовився від візиту.
Тоді Рамафоса говорив, що ордер на арешт Пуьіна пояснюється «упередженістю МКС щодо певних країн».
Щоправда згодом в суді президент ПАР під присягою сказав, що Путін давив на нього. Найбільш сенсаційною частиною цих свідчень стало твердження Рамафоси, що Кремль фактично погрожував йому війною у разі затримання Путіна на території Південно-Африканської Республіки.
Однак вже восени 2024 року ПАР офіційно заявила, що підтримує так званий "мирний план" Бразилії та Китаю щодо врегулювання російсько-української війни, який підтримував позицію Росії.

Новини рубріки

У РФ знищено ворожий літак Су-30СМ вартістю $50 млн: деталі від ГУР
24 квітня 2025 р. 18:30

"35% населення виступає проти": в ООН кажуть про дискримінацію ромів і кримських татар в Україні
24 квітня 2025 р. 18:29

У СІЗО Києва до смерті катували засуджених: затримано 8 працівників ізолятора
24 квітня 2025 р. 18:29