вологість:
тиск:
вітер:
У Трампа готуються відновити переговори з КНДР – Axios
Адміністрація президента Дональда Трампа проводить закриті консультації з експертами та колишніми посадовцями, розглядаючи можливість відновлення переговорів з Північною Кореєю .
Про це повідомили Axios високопосадовець США та ще три джерела, обізнані з ходом обговорень.
За даними джерел, хоча питання Північної Кореї наразі не є серед пріоритетів Трампа, він зацікавлений у відновленні контактів із лідером КНДР Кім Чен Ином, зокрема хоче організувати особисту зустріч. Його команда з національної безпеки вже готується до такої можливості на тлі тривожних ядерних досягнень Пхеньяна після двох попередніх, але безрезультатних самітів.
За словами старшого наукового співробітника Інституту Брукінґса Ендрю Йо, обговорення за участі експертів аналітичних центрів та чинних і ексчиновників свідчать про те, що команда Трампа вивчає сценарії потенційної нової зустрічі з Кімом. Він також зазначив, що численні позитивні висловлювання Трампа на адресу лідера КНДР протягом останніх шести місяців підтверджують інтерес до такого кроку.
Один із колишніх високопосадовців США додав, що в адміністрації ведеться початкове планування на випадок, якщо Кім надішле чергового "красномовного листа", здатного швидко активізувати процес переговорів.
У рамках цих підготовчих дій минулого тижня Вашингтон відвідав посол Швеції в Північній Кореї, який представляє інтереси США в країні. За словами джерел, під час консультацій обговорювалося загальне ставлення Вашингтона до можливості нового діалогу з Пхеньяном. Окрім того, представники Державного департаменту та Ради національної безпеки брали участь у кількох закритих круглих столах із зовнішніми експертами щодо перспектив відновлення переговорів.
Одним із ключових питань цих дискусій стало визначення потенційних північнокорейських співрозмовників. Більшість посадовців КНДР, які брали участь у переговорах із США під час першої адміністрації Трампа, усунуті або направлені на "перевиховання", зазначила директорка Корейської програми в Центрі Стімсона Дженні Таун.
За її словами, Пхеньян останнім часом утримується від прямих заяв про готовність до переговорів, хоча його позиція щодо такої перспективи стала менш негативною.
Колишній високопосадовець США пояснив, що готовність режиму до діалогу залежатиме від тематики обговорень. Якщо в минулому переговори зосереджувалися на денуклеаризації, то тепер Пхеньян навряд чи серйозно розглядатиме таку можливість: статус ядерної держави закріплений у конституції КНДР та є частиною спадщини родини Кімів. Водночас переговори про контроль над озброєннями та визнання Північної Кореї як ядерної держави могли б зацікавити Пхеньян. Проте такий підхід викликав би серйозне занепокоєння в Південній Кореї та Японії, які, ймовірно, могли б розглянути можливість створення власних ядерних арсеналів.
Джерела також вказують, що нині Трампу буде складніше досягти ефекту несподіванки, як це було під час перших переговорів. Тоді ключову роль у тиску на Пхеньян відігравала підтримка Китаю, але наразі Пекін не налаштований допомагати США. Крім того, Північна Корея істотно зміцнила свої позиції завдяки розширенню співпраці з Москвою, зокрема через відправку солдатів для участі у бойових діях проти України.
"Сьогодні ситуація набагато гірша", – визнав високопосадовець США, поклавши провину за ядерні досягнення КНДР на адміністрацію Джо Байдена, хоча деякі з цих подій мали місце і під час першого президентства Трампа.
КНДР продовжує войовничу риторику проти США, а також випробовує зброю. Деякі експерти вважають, що північнокорейський лідер може врешті-решт сісти за стіл переговорів з Трампом, але при цьому вважатиме, що тепер має більше важелів впливу, ніж раніше, через збільшення ядерного арсеналу та поглиблення військових зв'язків з Росією. Про те, чи зупинить Трамп тандем Росії та КНДР , розмірковував Сергій Корсунський .

Новини рубріки
.jpg)
Трамп назвав «хорошою» зустріч із Зеленським у Ватикані
28 квітня 2025 р. 09:27

Гранти на навчання: чи зможуть отримати вступники у 2025 році
28 квітня 2025 р. 09:27

Планує обійти США у виробництві ядерної енергії? Китай збудує 10 нових реакторів
28 квітня 2025 р. 09:12